31 oktyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar-təlim təşkil etmişdir.
Tədbirdə çıxış edən BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova Audiovizual Şura ilə Bakı Dövlət Universiteti arasında hər il uğurla davam etdirilən əməkdaşlığın bu il də tələbələr üçün töhfə verəcəyinə əminliyini ifadə etmişdir.
Daha sonra Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev Audiovizual Şuranın fəaliyyət istiqamətləri, audiovizual media subyektləri, həmçinin görülən işlər barədə tələbələrə ətraflı məlumat vermişdir. Taleh Quliyev Şuranın təşkil etdiyi maarifləndirici tədbirlər haqqında da danışmışdır.
Seminarın növbəti mərhələsində Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Azərbaycanda audiovizual media və onun tənzimlənməsi" mövzusunda geniş təqdimat etmişdir. Ayxan Sadıqlı tələbələrə audiovizual medianın tənzimləmə mexanizmləri, hüquqi aspektləri, tənzimləyici qurumun qanunvericiliklə müəyyən edilmiş səlahiyyətləri haqqında məlumat vermişdir.
İnteraktiv şəkildə davam edən seminar tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması və real hadisələr-nümunələrin izahı və müzakirələrlə davam etmişdir.

The Audiovisual Council has organized seminar for the students of Baku State University
On October 31, 2025 the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan organized training-seminar for students of the Faculty of Journalism at Baku State University (BSU).
Speaking at the event, Aynur Nasirova, Head of the Department of international journalism and information policy at BSU, expressed confidence that the long-standing cooperation between the Audiovisual Council and BSU will once again deliver tangible benefits for students this year.
Later, Taleh Guliyev, Head of the Division of Communications of the Audiovisual Council, provided the students with detailed information about the Council’s areas of activity, audiovisual media entities, as well as the work carried out by the Council. He also covered the awareness-raising events organized by the Council.
Next, Aykhan Sadigly, chief adviser of the Department of the law and international cooperation of the Audiovisual Council, delivered a comprehensive presentation on the topic "Audiovisual media and its regulation in Azerbaijan". He provided students with detailed information regarding the regulatory mechanisms of audiovisual media, its legal aspects, and the statutory powers of the regulator.