11 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda lisenziya üçün müraciətlərə baxılmışdır.
Təqdim olunmuş sənədlərin və iqtisadi əsaslandırmanın yoxlanılması, habelə yerində keçirilmiş baxışın nəticələri əsasında Audiovizual Şura "Kinobox" MMC-yə sifarişli yayım xidməti provayderi lisenziyasının (xidmət adı: "Kinobox" olmaqla) verilməsi haqqında qərar qəbul etmişdir.
İclasda həmçinin, "Mahnı" MMC-nin lisenziya alınması üçün müraciəti müzakirə olunmuşdur. Ərizəçinin sənədlərinə, iqtisadi əsaslandırmasına, habelə texniki və proqram təminatına baxışın nəticələrinə əsasən ona peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı (televiziya redaksiyasının adı: "Mahnı TV" olmaqla) lisenziyasının verilməsi haqqında qərar qəbul olunmuşdur.
İclasın sonunda "Aznet Technologies" QSC-nin təşkilati-hüquqi formasının dəyişilməsi ilə əlaqədar Audiovizual Şuraya ünvanladığı müraciətə əsasən "Aznet" və "Araznet" operator xidmətləri üçün verilmiş lisenziyaların "Aznet Technologies" MMC-nin adına yenidən rəsmiləşdirilməsi haqqında müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.

The Audiovisual Council held a meeting during which the decisions were adopted to issue 2 new licenses
On February 11, 2026 a meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. During the meeting, applications for licenses were considered.
Based on the review of the submitted documents and economic justification, as well as the results of the on-site inspection, the Audiovisual Council has decided to issue "Kinobox" LLC an on-demand media service provider’s license (service name: "Kinobox").
At the meeting, the application of "Mahnı" LLC was also discussed. Based on the review of the applicant’s documentation, economic justification, as well as the results of the assessment of its technical and programming resources, a decision was adopted to issue the company a license of a platform broadcaster not performing satellite transmission (channel’s name: "Mahnı TV").
The meeting concluded with the consideration of an application submitted by "Aznet Technologies" CJSC concerning a change in its legal status. The Council adopted decisions to re-issue the licenses that had previously been issued for the "AZnet" and "ARAZnet" services in the name of "Aznet Technologies" LLC.