Audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə müsabiqənin nəticələri açıqlanmışdır
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası tərəfindən yeni media mühitində auditoriya yönümlü və hədəf kütlələrə hesablanmış məzmun istehsalı və yayımının təşviqi, maarifləndirici materialların rəqabətədavamlılığının artırılması, məzmun müxtəlifliyi və yaradıcılığının stimullaşdırılması, dövlət və cəmiyyət üçün prioritet istiqamətlər barədə məlumatların ictimaiyyətə səmərəli şəkildə çatdırılması məqsədilə 23 may 2025-ci ildə elan olunmuş dövlət sifarişi əsasında audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə müsabiqənin nəticələri açıqlanmışdır.
"AZTV", "Space TV", "ATV", "Xəzər TV", "ARB", "ARB 242" və "Real TV" televiziya kanalları proqram kateqoriyasında qalib olmuşlar. Sosial videoçarx kateqoriyasında isə "AZTV", "ATV" və "ARB 24" televiziya kanalları uğur qazanmışlar.

The results of the competition for production and broadcasting of audiovisual products have been announced
The results of the competition announced on May 23, 2025 by the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan for production and broadcasting of audiovisual products content based on the state order have been unveiled. The competition was aimed at promoting the production and broadcasting of audience-oriented and targeted content in the new media environment, as well as increasing the competitiveness of educational materials, stimulating content diversity and creativity, and effectively communicating to the public the priority areas for the state and society.
The following television channels became winners of the competition in the program nomination: "AZTV", "Space TV", "ATV", "Xazar TV", "ARB", "ARB 24" and "Real TV". The television channels "AZTV", "ATV" and "ARB 24" became also winners in the social video spots nomination.