Azərbaycan nümayəndə heyəti “Jenmin Jibao” qəzetinin redaksiyasında olmuşdur
Çin Xalq Respublikasına səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyəti ölkənin ən nüfuzlu media orqanlarından biri olan "Jenmin Jibao" qəzetinin redaksiyasında olmuşdur.
Qəzetin rəhbərliyi ilə görüşdə Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə media sahəsində geniş və ardıcıl islahatlar həyata keçirildiyini, bu islahatların əsas məqsədinin müasir çağırışlara cavab verən, dayanıqlı və cəmiyyətin inkişafında fəal rol oynayan media mühitinin formalaşdırılması və gücləndirilməsi olduğunu demişdir. O qeyd etmişdir ki, Azərbaycanda həm onlayn, həm də ənənəvi media subyektlərinin fəaliyyətinə dövlət tərəfindən kompleks dəstək göstərilir, xüsusilə çap mediasının rəqəmsal transformasiyası istiqamətində mühüm layihələr icra olunur.
"Jenmin Jibao" qəzetinin prezidenti Yu Şaolian rəhbərlik etdiyi media qurumunun tarixi və fəaliyyəti barədə geniş məlumat vermiş və bildirmişdir ki, qəzet təkcə çap versiyası ilə deyil, eyni zamanda müxtəlif rəqəmsal platformalar vasitəsilə də milyonlarla izləyiciyə informasiya çatdırır. O, iki ölkə arasında hərtərəfli strateji tərəfdaşlığın qurulmasının media sahəsində də öz nəticələrini verəcəyinə əminliyini ifadə etmiş, "Jenmin Jibao" qəzetinin "Azərtac" ilə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığından söz açmış, qəzetin layihələrinə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirmişdir.
Görüşdə Çin Xalq Respublikasının 2013-cü ildə irəli sürdüyü və Avrasiya ölkələri arasında infrastrukturun inkişafı, qarşılıqlı əlaqələrin gücləndirilməsi məqsədi daşıyan "Kəmər və Yol" təşəbbüsü barədə fikir mübadiləsi aparılmış, layihənin beynəlxalq əməkdaşlığa verdiyi töhfəyə diqqət çəkilmişdir.

Делегация Азербайджана посетила редакцию газеты "Jenmin Jibao"
В рамках визита в Китайскую Народную Республику Азербайджанская делегация посетила редакцию одной из самых авторитетных медиаструктур страны — газеты "Jenmin Jibao".
Во время встречи с руководством газеты исполнительный директор Агентства Развития Медиа Ахмед Исмайлов отметил, что под руководством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в стране реализуются масштабные и последовательные реформы в сфере медиа. Основной целью этих реформ является формирование и укрепление устойчивой медийной среды, соответствующей современным вызовам и играющей активную роль в развитии общества. Он также подчеркнул, что в Азербайджане государство оказывает всестороннюю поддержку как онлайн, так и традиционным медиа, в частности, реализуются важные проекты в направлении цифровой трансформации печатной прессы.
Президент газеты "Jenmin Jibao" Юй Шаолян подробно рассказал об истории и деятельности возглавляемого им медиаоргана, отметив, что газета доносит информацию до миллионов читателей не только через печатную версию, но и посредством различных цифровых платформ. Он выразил уверенность, что всестороннее стратегическое партнёрство, сформированное между двумя странами, даст свои положительные результаты и в сфере медиа. Юй Шаолян также рассказал о взаимовыгодном сотрудничестве между газетой "Jenmin Jibao" и агентством "АзерТадж" и высоко оценил поддержку, оказываемую газете в рамках совместных проектов.
На встрече состоялся обмен мнениями по поводу инициативы "Пояс и путь", выдвинутой Китайской Народной Республикой в 2013 году и направленной на развитие инфраструктуры и укрепление взаимосвязей между странами Евразии. Было подчеркнуто значение этого проекта для международного сотрудничества.