Audiovizual Şuranın qərarı ilə “Digitürk Azərbaycan” MMC-yə universal platforma operatoru lisenziyası verilmişdir
21 aprel 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının onlayn iclası keçirilmişdir. İclasda lisenziya verilməsi ilə əlaqədar Audiovizual Şuraya "Digitürk Azərbaycan" MMC tərəfindən edilmiş müraciət müzakirə olunmuşdur. Sənədlərə və müvafiq şöbələrin hazırladıqları rəylərə baxışdan sonra "Digitürk Azərbaycan" MMC-yə (operator xidmət adı: "Digitürk Azərbaycan") universal platforma operatoru lisenziyasının verilməsi barədə qərar qəbul olunmuşdur.

The Audiovisual Council granted license of a universal platform operator to "Digiturk Azerbaijan" LLC
On April 21, 2025 an online meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. During the meeting, the application submitted by "Digiturk Azerbaijan" LLC regarding the issuance of a license was discussed.
Following the review of the submitted documents and expert opinions provided by the relevant departments, a decision was adopted to grant license of a universal platform operator to "Digiturk Azerbaijan" LLC (service name "Digiturk Azerbaijan").