BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil edilmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova belə təlim-seminarların tələbələrin praktiki biliklərinin inkişaf etdirilməsi baxımından əhəmiyyətli olduğunu qeyd etmişdir.
Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev Şuranın fəaliyyəti barədə geniş məlumat vermiş, media sahəsində baş verən yeniliklər, ənənəvi və yeni media, vətəndaş jurnalistikası haqqında çıxış etmişdir.
Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Azərbaycanda audiovizual media və onun tənzimlənməsi" mövzusunda təqdimat etmiş, tələbələrə audiovizual media subyektləri və onlarının fəaliyyəti, mediada yayımlanan informasiyaya qoyulan tələblər və sairə barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır. Sözügedən seminar Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq təşkil edilir.

Был организован очередной семинар для студентов факультета журналистики БГУ
Аудиовизуальный Совет Азербайджанской Республики организовал очередной семинар для студентов факультета журналистики Бакинского Государственного Университета (БГУ).
Заведующая кафедрой международной журналистики и информационной политики БГУ Айнур Насырова отметила, что такие тренинги-семинары очень важны с точки зрения развития практических знаний студентов.
Затем Заведующий сектором коммуникаций Аудиовизуального Совета Талех Гулиев дал обширную информацию о деятельности Совета, рассказал о происходящих в медиа инновациях, традиционных и новых медиа, гражданской журналистике.
Айхан Садыглы, главный консультант Отдела права и международного сотрудничества Аудиовизуального Совета, представил презентацию на тему "Аудиовизуальные медиа и их регулирование в Азербайджане", подробно проинформировал студентов о субъектах аудиовизуальных медиа и их деятельности, требованиях к информации, публикуемой в медиа, и т.д.
В конце мероприятия были даны ответы на интересующие студентов вопросы. Данный семинар был организован в соответствии с Меморандумом о Взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством Развития Медиа и Бакинским Государственным Университетом (БГУ).