BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil edilmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova belə təlim-seminarların tələbələrin praktiki biliklərinin inkişaf etdirilməsi baxımından əhəmiyyətli olduğunu qeyd etmişdir.
Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev Şuranın fəaliyyəti barədə geniş məlumat vermiş, media sahəsində baş verən yeniliklər, ənənəvi və yeni media, vətəndaş jurnalistikası haqqında çıxış etmişdir.
Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Azərbaycanda audiovizual media və onun tənzimlənməsi" mövzusunda təqdimat etmiş, tələbələrə audiovizual media subyektləri və onlarının fəaliyyəti, mediada yayımlanan informasiyaya qoyulan tələblər və sairə barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır. Sözügedən seminar Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq təşkil edilir.

The next seminar was organized for the students of the faculty of Journalism of BSU
The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan organized a seminar for the students of the Faculty of Journalism of Baku State University (BSU).
Aynur Nasirova, head of the Department of International Journalism and Information Policy of BSU noted that such training seminars are important in terms of developing students' practical knowledge.
Then, Taleh Guliyev, head of the Communication Division the Audiovisual Council, gave detailed information about the activities of the Council, spoke about innovations in the field of media, traditional and new media, citizen journalism.
Aykhan Sadigly, chief adviser of the Department of the Law and International Cooperation of the Audiovisual Council, made a comprehensive presentation on "Audiovisual media and its regulation in Azerbaijan", and gave information about the audiovisual media entities and their activities, as well as the requirements for information disseminated in media and so on.
At the end, the students’ questions were answered. The seminar was organized in accordance with the Memorandum of Understanding signed between the Audiovisual Council, Media Development Agency and BSU.