29 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının cari ildə son iclası keçirilmişdir.
İclasda il ərzində audiovizual media və onun tənzimlənməsi sahəsində həyata keçirilmiş fəaliyyət, Audiovizual Şuranın bu istiqamətdə gördüyü işlər - yeni lisenziyaların verilməsi, audiovizual proqramların həmçinin, retranslyasiya operatorlarının paketlərinin monitorinqi, tətbiq olunan inzibati tənbeh tədbirləri, FM radio yayımının genişləndirilməsi ilə bağlı Prezident Sərəncamının icrasının yekunlaşması, Audiovizual Şuranın beynəlxalq əməkdaşlığı və digər məsələlər üzrə ümumi fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Daha sonra özəl ümumölkə yayımçılarına birdəfəlik maliyyə yardımının göstərilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 28 dekabr 2024-cü il tarixli Sərəncamı Şura üzvləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilmiş, bunun cəmiyyətin operativ və dolğun məlumatlandırılması və maarifləndirilməsi sahəsində yayımçıların fəaliyyətinin gücləndirilməsi, yayım keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində dövlətin növbəti dəstək addımı olduğu vurğulanmışdır.
Audiovizual Şuranın müvafiq qərarı ilə ayrılmış 2,5 milyon manat maliyyə vəsaiti 5 ümumi və xəbər janrlı özəl ümumölkə yerüstü televiziya yayımçısı arasında bərabər bölünmüşdür.

The last meeting of the Audiovisual Council for the current year has been held
On December 29, 2024 the last meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan for the current year has been held.
During the meeting general views were exchanged on the activity carried out in the field of audiovisual media and its regulation, the work done by the Audiovisual Council in this direction - the issuance of new licenses, the monitoring of audiovisual programs as well as retransmission packages of operators, applied administrative sanctions, the finalization of the implementation of the Presidential Order on the expansion of FM radio broadcasting, the international cooperation of the Audiovisual Council and other issues.
The members of the Council highly appreciated the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated 28 December 2024 on the provision of one-time financial support to private national television channels, stressing that this is another step of state support in order to strengthen the activities of television channels in the direction of timely ensuring the society with information, as well as improving the quality of broadcasting.
In accordance with the decision of the Audiovisual Council, the allocated 2.5 million manats were divided equally among 5 private nationwide general-list and news television channels.