29 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının cari ildə son iclası keçirilmişdir.
İclasda il ərzində audiovizual media və onun tənzimlənməsi sahəsində həyata keçirilmiş fəaliyyət, Audiovizual Şuranın bu istiqamətdə gördüyü işlər - yeni lisenziyaların verilməsi, audiovizual proqramların həmçinin, retranslyasiya operatorlarının paketlərinin monitorinqi, tətbiq olunan inzibati tənbeh tədbirləri, FM radio yayımının genişləndirilməsi ilə bağlı Prezident Sərəncamının icrasının yekunlaşması, Audiovizual Şuranın beynəlxalq əməkdaşlığı və digər məsələlər üzrə ümumi fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Daha sonra özəl ümumölkə yayımçılarına birdəfəlik maliyyə yardımının göstərilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 28 dekabr 2024-cü il tarixli Sərəncamı Şura üzvləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilmiş, bunun cəmiyyətin operativ və dolğun məlumatlandırılması və maarifləndirilməsi sahəsində yayımçıların fəaliyyətinin gücləndirilməsi, yayım keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində dövlətin növbəti dəstək addımı olduğu vurğulanmışdır.
Audiovizual Şuranın müvafiq qərarı ilə ayrılmış 2,5 milyon manat maliyyə vəsaiti 5 ümumi və xəbər janrlı özəl ümumölkə yerüstü televiziya yayımçısı arasında bərabər bölünmüşdür.

Состоялось последнее заседание Аудиовизуального Совета в текущем году
29 декабря 2024 года состоялось последнее заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики в текущем году.
На заседании была проведена общая дискуссия о деятельности в сфере аудиовизуальных медиа и их регулировании в течение года. Также обсуждалась работа, проделанная Аудиовизуальным Советом в этой области, а именно: выдача новых лицензий, мониторинг аудиовизуальных программ и пакетов ретрансляции операторов, применение административных санкций, завершение реализации Распоряжения Президента о расширении FM-радиовещания, международное сотрудничество Аудиовизуального Совета и другие вопросы.
Члены Совета высоко оценили Распоряжение Президента Азербайджанской Республики от 28 декабря 2024 года о предоставлении единовременной финансовой помощи частным общенациональным вещателям, подчеркнув, что это очередной шаг поддержки государства в направлении усиления деятельности вещателей в области оперативного и полного информирования и просвещения общества, а также повышения качества вещания.
В соответствии с решением Аудиовизуального Совета, выделенные 2,5 миллиона манатов были равномерно распределены между 5 частными общенациональными телевизионными вещателями в жанрах общего вещания и новостей.