Audiovizual Şura təyyarə qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının rəhbərliyi və kollektivi "Azərbaycan Hava Yollarına" məxsus Bakı-Qroznı istiqamətində uçan təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində faciəvi şəkildə həlak olanların yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, xəsarət alanların tezliklə şəfa tapmasını diləyir.
26 dekabr tarixinin matəm günü elan olunması ilə əlaqədar Audiovizual Şura xatırladır ki, audiovizual media subyektləri tərəfindən "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun matəm günlərində audiovizual yayıma dair müddəalarının (39.3-cü maddə) tələblərinə riayət olunmalıdır.

The Audiovisual Council expresses its condolences following the tragic plane crash
The management and staff of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan express their deep condolences to the families and loved ones of those killed in the tragic crash of the AZAL Baku-Grozny flight on December 25 and wish a speedy recovery to all injured.
In connection with the declaration of December 26 as a day of mourning, the Audiovisual Council recalls that audiovisual media entities are obliged to comply with the requirements of Article 39.3 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media" regarding the specifics of broadcasting during days of mourning.