Audiovizual Şura təyyarə qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının rəhbərliyi və kollektivi "Azərbaycan Hava Yollarına" məxsus Bakı-Qroznı istiqamətində uçan təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində faciəvi şəkildə həlak olanların yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, xəsarət alanların tezliklə şəfa tapmasını diləyir.
26 dekabr tarixinin matəm günü elan olunması ilə əlaqədar Audiovizual Şura xatırladır ki, audiovizual media subyektləri tərəfindən "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun matəm günlərində audiovizual yayıma dair müddəalarının (39.3-cü maddə) tələblərinə riayət olunmalıdır.

Аудиовизуальный Совет выражает соболезнования в связи с авиакатастрофой
Руководство и коллектив Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики выражают искренние соболезнования родным и близким погибших в результате трагического крушения самолета, следовавшего по маршруту Баку-Грозный и принадлежавшего "Азербайджанским Авиалиниям". Мы также желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
В связи с объявлением 26 декабря днем траура Аудиовизуальный Совет напоминает, что субъекты аудиовизуальных медиа обязаны соблюдать требования статьи 39.3 Закона Азербайджанской Республики "О Медиа", касающейся особенностей вещания в дни траура.