Audiovizual Şura media sahəsində hüquqi məlumatlılığın artırılması istiqamətində daha bir seminar təşkil etmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış üçtərəfli Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq, 4 dekabr 2024-cü il tarixində Audiovizual Şura BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova silsilə şəklində davam edən seminarların gənc jurnalist namizədlərin formalaşması istiqamətində mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulamışdır.
Daha sonra Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev audiovizual media, onun subyektləri, Şuranın fəaliyyət istiqamətləri haqqında danışmış, tələbələrlə interaktiv müzakirələr aparmışdır.
Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Media subyektlərinin və jurnalistlərin fəaliyyəti hüquqi müstəvidə" mövzusunda geniş təqdimat etmişdir. Media subyektlərinin və jurnalistlərin hüquqlarının həyata keçirilməsi və təmini yolları baradə danışan Ayxan Sadıqlı, həmçinin informasiyanın yayılmasına və informasiya mənbəyinin açıqlanmasına yol verilməyən hallarla bağlı tələbələrə məlumat vermişdir.
Cari ildə sayca altıncı təşkil edilən görüş tələbələr tərəfindən maraqla qarşılanmış və onları maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

The Audiovisual Council has organized another seminar in the direction of increasing legal awareness in the field of media
In accordance with the tripartite Memorandum of Understanding signed between the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, the Media Development Agency and Baku State University (BSU), on December 4, 2024, the Audiovisual Council organized another seminar for students of the Faculty of Journalism of BSU.
Aynur Nasyrova, head of the Department of International Journalism and Information Policy of BSU, who opened the event with a speech, emphasized that the series of seminars are of great importance in the formation of young journalist candidates.
Later, Taleh Guliyev, head of the Communication sector of the Audiovisual Council, spoke about the audiovisual media, its entities, the activities of the Council, and held interactive discussions with the students.
Aykhan Sadigly, chief adviser of the Law and International Cooperation Department of the Audiovisual Council, made a broad presentation on "Activity of media entities and journalists at the legal level". Aykhan Sadigly, who spoke about the ways to implement and ensure the rights of media entities and journalists, also informed the students about the cases in which the dissemination of information and the disclosure of the source of information are not allowed.
The sixth meeting organized this year was met with interest by the students and their questions were answered.