Audiovizual Şura media sahəsində hüquqi məlumatlılığın artırılması istiqamətində daha bir seminar təşkil etmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış üçtərəfli Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq, 4 dekabr 2024-cü il tarixində Audiovizual Şura BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova silsilə şəklində davam edən seminarların gənc jurnalist namizədlərin formalaşması istiqamətində mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulamışdır.
Daha sonra Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev audiovizual media, onun subyektləri, Şuranın fəaliyyət istiqamətləri haqqında danışmış, tələbələrlə interaktiv müzakirələr aparmışdır.
Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Media subyektlərinin və jurnalistlərin fəaliyyəti hüquqi müstəvidə" mövzusunda geniş təqdimat etmişdir. Media subyektlərinin və jurnalistlərin hüquqlarının həyata keçirilməsi və təmini yolları baradə danışan Ayxan Sadıqlı, həmçinin informasiyanın yayılmasına və informasiya mənbəyinin açıqlanmasına yol verilməyən hallarla bağlı tələbələrə məlumat vermişdir.
Cari ildə sayca altıncı təşkil edilən görüş tələbələr tərəfindən maraqla qarşılanmış və onları maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

Аудиовизуальный Совет организовал очередной семинар по повышению правовой осведомленности в сфере медиа
04 декабря 2024 года Аудиовизуальный Совет организовал очередной семинар для студентов факультета журналистики БГУ, в соответствии с Меморандумом о Взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством по Развитию Медиа и Бакинским Государственным Университетом (БГУ).
Открывая мероприятие вступительным словом, заведующая кафедрой международной журналистики и информационной политики БГУ Айнур Насырова подчеркнула, что семинары, проходящие в форме циклов, имеют важное значение для формирования молодых кандидатов в журналисты.
Затем заведующий Сектором Коммуникаций Аудиовизуального Совета Талех Гулиев рассказал об аудиовизуальных медиа, их субъектах, направлениях деятельности Совета, провел интерактивные дискуссии со студентами.
Главный консультант Отдела права и международного сотрудничества Аудиовизуального Совета Айхан Садыглы представил обширную презентацию на тему "Деятельность медиа субъектов и журналистов в правовой плоскости". Говоря о реализации и защите прав медиа-субъектов и журналистов, Айхан Садыглы также проинформировал студентов о случаях, когда распространения информации и раскрытия источников информации недопустимо.
Шестая по счету в текущем году встреча была с интересом встречена студентами и на интересующие их вопросы были даны ответы.