Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov “Reklam və Marketinq sahəsinin İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyinin üzvləri ilə görüşmüşdür
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov 08 oktyabr 2024-cü il tarixində "Reklam və Marketinq Sahəsinin İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyinin üzvləri ilə görüşmüşdür.
Görüşdə audiovizual mediada reklam bazarının hazırki vəziyyəti, onun inkişaf yolları və reklam subyektlərinin maraqlarının təmin olunması məqsədilə sağlam rəqabət mühitinin yaradılmasına dair fikir mübadiləsi aparılmışdır. Eyni zamanda, reklam sahəsində mövcud problemlər, o cümlədən haqsız, qeyri-dəqiq və gizli reklamdan istifadə hallarının aradan qaldırılmasının vacibliyi qeyd edilmişdir. Görüş zamanı həmçinin, Audiovizual Şura və İctimai Birlik arasında müvafiq sahədə əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsinin ölkənin reklam bazarının inkişafına müsbət töhfə verə biləcəyi qeyd edilmişdir.

Председатель Аудиовизуального Совета Исмет Саттаров встретился с членами Общественного Объединения "Поддержка Развития сферы Рекламы и Маркетинга"
08 октября 2024 года председатель Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Исмет Саттаров встретился с членами Общественного Объединения "Поддержка Развития сферы Рекламы и Маркетинга".
На встрече состоялся обмен мнениями о текущем состоянии рекламного рынка в аудиовизуальных медиа, путях его развития и создании здоровой конкурентной среды в целях обеспечения интересов субъектов рекламы. В то же время была подчёркнута важность устранения имеющихся проблем в сфере рекламы, в том числе использования недобросовестной, неточной и скрытой рекламы. В ходе встречи также было отмечено, что укрепление связей между Аудиовизуальным Советом и Общественным Объединением в соответствующей сфере может внести положительный вклад в развитие рекламного рынка страны.