Audiovizual Şurada ATƏT-in DTİHB-nun Seçki Müşahidə Missiyasının media analitiki Kira Kalinina ilə görüş keçirilmişdir
14 avqust 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosunun (DTİHB) Seçki Müşahidə Missiyasının media analitiki Kira Kalinina ilə görüş keçirilmişdir.
Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov qonağa Şuranın fəaliyyəti, "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından sonra audiovizual medianın tənzimlənməsi sahəsində yeniliklər, lisenziyalaşdırma, televiziya və radio kanallarının monitorinqi barədə geniş məlumat vermişdir.
Görüş zamanı 2024-cü il sentyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə növbədənkənar seçkilərlə bağlı televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması, həmin prosesə məsul qurumlar, televiziya və radio yayımında təşviqat kampaniyasının monitorinq olunması və sairə məsələlərlə bağlı qonağı maraqlandıran suallara cavab verilmiş və digər məsələlərə dair müzakirələr aparılmışdır.

В Аудиовизуальном Совете состоялась встреча с медиа-аналитиком Миссии по наблюдению за выборами Бюро по Демократическим Институтам и Правам Человека (БДИПЧ) ОБСЕ Кирой Калининой
14 августа 2024 года в Аудиовизуальном Совете Азербайджанской Республики состоялась встреча с медиа-аналитиком Миссии по наблюдению за выборами Бюро по Демократическим Институтам и Правам Человека (БДИПЧ) ОБСЕ Кирой Калининой.
Руководитель Аппарата Аудиовизуального Совета Фазиль Новрузов подробно проинформировал гостью о деятельности Совета, нововведениях в области регулирования аудиовизуальных медиа после принятия закона "О Медиа", а также о лицензировании и мониторинге телевизионных и радиоканалов.
В ходе встречи были даны ответы на интересующие гостью вопросы, касающиеся предвыборной агитации в телерадиовещании в связи с внеочередными выборами в Милли Меджлис Азербайджанской Республики, назначенными на 1 сентября 2024 года, ответственных за этот процесс органов, мониторинга агитационной кампании в телерадиовещании, а также других связанных вопросов.