Milli Mətbuatın 149-cu ildönümü münasibətilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və Azərbaycan mətbuatının banisi Həsən bəy Zərdabinin məzarları ziyarət olunub
Milli Mətbuatın 149-cu ildönümü və 22 iyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi, Azərbaycan Mətbuat Şurasının nümayəndələri Fəxri xiyabana gələrək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə güllər düzülüb.
Sonra Azərbaycan milli mətbuatının banisi, "Əkinçi" qəzetinin naşiri və redaktoru Həsən bəy Zərdabinin məzarı önünə əklil və güllər qoyulub, böyük mütəfəkkirin xatirəsi ehtiramla yad edilib.

По случаю 149-й годовщины Национальной Прессы были возложены цветы к могилам Общенационального Лидера Гейдара Алиева и основателя азербайджанской прессы Хасана бека Зардаби.
По случаю 149-й годовщины Национальной Прессы и 22 июля – Дня Национальной Прессы, представители Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики, Агентства по Развитию Медиа, Совета Прессы Азербайджана посетили Аллею Почета, с глубоким уважением почтили память Общенационального Лидера Гейдара Алиева, возложили венки и цветы к его могиле.
Была также почтена память видного офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой, возложены цветы к ее могиле.
Затем был возложены венки и цветы к могиле основателя национальной печати Азербайджана, издателя и редактора газеты “Акинчи” Гасан бека Зардаби, почтена память великого мыслителя.