Audiovizual Şuranın, MEDİA Agentliyinin və AZƏRTAC-ın rəhbərləri Mərakeş Krallığında işgüzar səfərdədir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarovdan, Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılovdan və Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevdən ibarət nümayəndə heyəti Mərakeş Krallığında işgüzar səfərdədir.
Mərakeş Krallığının audiovizual media sahəsində tənzimləyici qurumu olan Audiovizual Kommunikasiyalar üzrə Ali Qurumunun (HACA) dəvəti ilə reallaşan səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin HACA prezidenti xanım Lətifə Axarbaş ilə görüşü baş tutmuşdur. Görüşdə iki ölkənin audiovizual media və onun tənzimlənməsi sahəsində əməkdaşlığının genişləndirilməsi, qarşılıqlı faydalı fikir və təcrübə mübadiləsi, media qurumları arasında birbaşa əlaqalərin təşviq olunması və əməkdaşlığın digər istiqamətləri müzakirə olunmuşdur. Görüş zamanı cari ilin fevral ayında Azərbaycanda baş vermiş prezident seçkiləri ərəfəsində Mərakeş Krallığının bir çox media qurunmlarının nümayəndələrindən ibarət böyük heyətin Azərbaycana səfəri çərçivəsində Medianın İnkişafı Agentliyinin, AZƏRTAC-ın və Audiovizual Şuranın rəhbərliyi ilə görüşü məmnunluqla xatırlanmış, belə qarşılıqlı səfərlərin ölkələrimizin media subyektlərinin və jurnalistlərinin qarşılıqlı əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsində mühüm rol oynadığı vurğulanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Mərakeş Krallığındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə baş tutan səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyətinin Mərakeşin gənclər, mədəniyyət və kommunikasiya naziri Mohamed Bensaid və bu ölkənin rəsmi dövlət informasiya agentliyi olan "Maghreb Arab Presse"in (MAP) baş direktoru Fuad Ariflə görüşləri nəzərdə tutulur.

Руководители Аудиовизуального Совета, Агентства по Развитию Медиа и АЗЕРТАДЖ находятся с рабочим визитом в Королевстве Марокко
Делегация в составе председателя Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Исмета Саттарова, исполнительного директора Агентства по Развитию Медиа Азербайджанской Республики Ахмеда Исмайлова и председателя правления Азербайджанского Государственного Информационного Агентства (АЗЕРТАДЖ) Вугара Алиева находится с рабочим визитом в Королевстве Марокко.
В рамках визита, который проходит по приглашению Высшего Органа по Аудиовизуальным Коммуникациям ("HACA"), регулятора аудиовизуальных медиа Королевства Марокко, делегация встретилась с президентом "HACA", г-жой Латифой Ахарбаш. На встрече обсуждались вопросы расширения сотрудничества двух стран в области аудиовизуальных медиа и их регулирования, обмена опытом и взаимовыгодными идеями, содействия прямым связям между медиаструктурами и другие направления сотрудничества. В ходе встречи была особо отмечена встреча с руководством Агентства по Развитию Медиа, АЗЕРТАДЖ и Аудиовизуального Совета, которая состоялась в преддверии президентских выборов в феврале текущего года, в рамках визита в Азербайджан большой делегации представителей многих медиаструктур Королевства Марокко. Было подчеркнуто, что подобные взаимные визиты играют важную роль в развитии взаимного сотрудничества между медиа субъектами и журналистами наших стран.
В рамках визита, который проходит при поддержке Посольства Азербайджанской Республики в Королевстве Марокко, планируется встреча делегации Азербайджана с министром молодежи, культуры и коммуникаций Марокко Мохамедом Бенсаид и генеральным директором официального государственного информационного агентства этой страны "Maghreb Arab Presse" (MAP) Фуадом Ариф.