Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq, 15 may 2024-cü il tarixində Şura əməkdaşları BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu audiovizual media və onun tənzimləməsi məsələlərinin tələbələr tərəfindən maraqla qarşılandığını, belə görüşlərin davam etdirilməsinin vacibliyini vurğulamışdır.
Audiovizual Şuranın əməkdaşları audiovizual media və onun tənzimlənməsi normaları haqqında geniş təqdimatla çıxış etmişlər. Məlumat almaq hüququ, yayımlanması məhdudlaşdırılan informasiyalar, yayımlanmış materialların saxlanılması, mediada reklamın yayılması, audiovizual media sahəsində lisenziyalaşdırma və digər mövzular barədə tələbələrə ətraflı məlumat verilmişdir. Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılımışdır.

Аудиовизуальный Совет организовал очередной семинар для студентов БГУ
15 мая 2024 года сотрудники Аудиовизуального Совета организовали очередной семинар для студентов факультета журналистики БГУ, в соответствии с Меморандумом о Взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством по Развитию Медиа и Бакинским Государственным Университетом (БГУ).
Декан факультета журналистики Вугар Зифароглу, в своей вступительной речи отметил, что студенты воспринимают с большим интересом темы, связанные с аудиовизуальными медиа и их регулированием, и подчеркнул важность продолжения подобных встреч.
Сотрудники Аудиовизуального Совета представили обширную презентацию об аудиовизуальных медиа и нормах их регулирования. Студентам была предоставлена ​​подробная информация о праве на получение информации, информации ограниченного распространения, хранении опубликованных материалов, распространении рекламы в медиа, лицензировании в сфере аудиовизуальных медиа и иных вопросах. В заключение были даны ответы на интересующие студентов вопросы.