"Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə" adlı panel sessiya təşkil edilmişdir
3 may 2024-cü il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "İctimai proseslər media müstəvisində" mövzusunda keçirilən Forum çərçivəsində  "Narkomanlığa qarşı mübarizədə mediadan düzgün istifadə" adlı panel sessiya təşkil edilmişdir.
Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzovun moderatorluğu ilə keçən sessiyada narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsi və narkomanlığın yayılması ilə mübarizədə həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verilmiş, bəşəriyyətin böyük bəlasına qarşı mübarizədə medianın üzərinə önəmli məsuliyyət düşdüyü qeyd edilmiş, aidiyyatı dövlət qurumları ilə media subyektləri arasında qarşılıqlı fəaliyyətin daha da gücləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanmışdır.

Состоялась панельная сессия на тему "Надлежащее использование медиа в борьбе с наркоманией"
3 мая 2024 года в рамках форума "Общественные процессы в медиа плоскости", организованного Агентством по Развитию Медиа, состоялась панельная сессия на тему "Надлежащее использование медиа в борьбе с наркоманией".
На прошедшей под модерацией руководителя Аппарата Аудиовизуального Совета Фазиля Новрузова сессии была представлена информация о мерах, осуществляемых в борьбе с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и распространением наркомании, отмечена большая ответственность медиа в борьбе с подлинным бичом человечества, подчеркнута важность дальнейшего укрепления взаимного сотрудничества между соответствующими государственными структурами и медиа субъектами.