25 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında platforma yayımçılarının fəaliyyətinin tənzimlənməsi ilə bağlı görüş keçirilmişdir. Görüşü giriş sözü ilə açan aparat rəhbəri Fazil Novruzov platforma yayımçılarına görüşün məqsədi haqqında məlumat vermiş, platforma yayımçılarının fəaliyyəti, hüquq və vəzifələri, həmçinin bu istiqamətdə Audiovizual Şuranın həyata keçirdiyi monitorinq və nəzarət tədbirlərinin cari vəziyyətini diqqətə çatdırmışdır.
Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşı Ayxan Sadıqlı "Media haqqında" və "Reklam haqqında" qanunlarda platforma yayımçılarının fəaliyyətinə aid ola biləcək müddəalar, habelə "Audiovizual proqramların sutka ərzində ən çox izlənilən və ya dinlənilən vaxtı (praym-taym)" haqqında təqdimatla çıxış etmişdir.
Görüşdə bəzi yayımçıların nümayəndələri fəaliyyət zamanı qarşılaşdıqları bir sıra məsələlər barədə məlumat vermişlər. Görüş platforma yayımçılarını maraqlandıran suallar və mövzu üzrə müzakirələrlə davam etmişdir.

В Аудиовизуальном Совете состоялась встреча с вещателями платформ
25 апреля 2024 года в Аудиовизуальном Совете Азербайджанской Республики состоялась встреча по вопросам регулирования деятельности вещателей платформ. Открывая встречу вступительным словом, руководитель аппарата Фазиль Новрузов проинформировал вещателей платформ о цели встречи, рассказал о деятельности, правах и обязанностях вещателей платформ, а также о текущем состоянии мониторинга и надзорных мероприятий, проводимых Аудиовизуальным Советом в этом направлении.
Затем сотрудник юридической службы Аудиовизуального Совета Айхан Садыглы выступил с презентацией о положениях законов "О Медиа" и "О Рекламе", которые могут применяться к деятельности вещателей платформ, и на тему "Время наиболее активного просмотра и прослушивания аудиовизуальных программ (прайм-тайм)".
Во время встречи представители некоторых вещательных компаний сообщили о ряде проблем, с которыми они сталкиваются во время своей деятельности. Встреча продолжилась обсуждением вопросов и тем, которые интересуют вещателей платформ.