BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanan Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq 18 aprel 2024-cü il tarixində Audiovizual Şura nümayəndələrinin BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü keçirilmişdir.
Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu əvvəl keçirilən görüşlərin tələbələr tərəfindən maraqla qarşılandığını və media sahəsində daha çox məlumat əldə etməyin zəruriliyini vurğulamışdır. O, həmçinin, audiovizual media, media subyektləri, media subyektlərinə dair tələblər kimi məsələlərin da tələbələr üçün vacib mövzu olmasını diqqətə çatdırmışdır. Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov gələcək media nümayəndələri ilə görüşlərin keçirilməsinin əhəmiyyətini, medianın tədrisində nəzəri biliklər ilə təcrübənin vəhdətinin zəruriliyini, bu istiqamətdə belə seminarların vacibliyini qeyd etmişdir.
Ötən görüşdə yaranan sualları nəzərə alaraq Audiovizual Şura nümayəndələri seminarda "Azərbaycanda media subyektləri" mövzusunda təqdimatla çıxış etmişlər. Təqdimat zamanı tələbələrin sualları cavablandırılmış, sonda suallar əsasında media sahəsini əhatə edən bir çox məsələlər müzakirə edilmişdir.

Состоялся очередной семинар для студентов факультета журналистики БГУ
18 апреля 2024-го года состоялась очередная встреча сотрудников Аудиовизуального Совета со студентами факультета журналистики БГУ, в соответствии с Меморандумом о Взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством Развития Медиа и Бакинским Государственным Университетом.
В ходе выступления, декан факультета журналистики Вугар Зифароглу подчеркнул необходимость получения дополнительной информации о медиа-сфере и особо отметил, что предыдущие встречи были восприняты студентами с большим интересом. Он также указал на то, что такие темы, как аудиовизуальные медиа, медиа субьекты и требования к медиа субьектам являются очень актуальными для студентов. Руководитель аппарата Аудиовизуального Совета Фазиль Новрузов, в свою очередь, отметил важность проведения встреч с будущими представителями медиа, необходимость единства теории и практики в обучении медиа, а также ценность подобных семинаров в этом направлении.
Учитывая вопросы, возникшие на прошлой встрече, представители Аудиовизуального Совета выступили с презентацией на тему "Медиа субъекты в Азербайджане". В ходе презентации были даны ответы на вопросы студентов, а в заключение на основе вопросов прошли обсуждения различных тем, касающихся медиа сферы.