Audiovizual Şurada İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir
05 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyinin (İKTA) nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə iki tənzimləyici qurum arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, telekommunikasiya sahəsində qanunvericilyin təkmilləşdirilməsi üzrə fəaliyyət, telekommunikasiya və audiovizual media subyektlərinin fəaliyyətinin tənzimlənməsi sahəsində, habelə audiovizual yayım üçün ayrılan radiotezliklərin istifadəyə ayrılması istiqamətində iki qurum arasında zəruri kommunikasiyanın qurulması kimi məsələlər müzakirə olunmuşdur.

В Аудиовизуальном Совете состоялась встреча с представителями Агентства Информационно-Коммуникационных Технологий
05 апреля 2024 года в Аудиовизуальном Совете Азербайджанской Республики состоялась встреча с представителями Агентства Информационно-Коммуникационных Технологий (ИКТА).
На встрече были рассмотрены перспективы дальнейшего сотрудничества двух регулирующих органов, деятельность по совершенствованию законодательства в сфере телекоммуникаций, регулированию деятельности субъектов телекоммуникаций и аудиовизуальных медиа, также были обсуждены такие вопросы, как установление необходимой связи между двумя органами в направлении использования радиочастот, выделяемых для аудиовизуального вещания.