Audiovizual Şura ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan etdiyi müsabiqəyə yekun vurmuşdur
05 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmiş, ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqənin qalibi elan olunmuşdur.
İclasın sonunda müsabiqəyə sənədlərini təqdim etmiş ümumən 2 iddiaçı arasında daha üstün texniki, kadr və iqtisadi potensiala malik olan iddiaçı - "Sağlam Media" MMC (radio redaksiyanın adı "Sağlam Radio") qalib elan olunmuş və müsabiqə üzrə yekun qərar verilmişdir.
Qəbul edilmiş qərara əsasən Bakı şəhərindəki "Bakı Teleqüllə Kompleksi"ndən 93.0 MHs, Ağstafa rayonu ərazisindəki "Poylu" RTYS-dan 105.7 MHs, Quba rayonu ərazisindəki "Dağlı" RTYS-dan 104.7 MHs, Şirvan şəhəri ərazisindəki "Şirvan" RTYS-dan 104.5 MHs radiotezlikləri "Sağlam Radio"  kanalının yayımı üçün "Sağlam Media" MMC-nin istifadəsinə ayrılmışdır.

Аудиовизуальный Совет подвел итоги конкурса на получение лицензии общенационального наземного радиовещателя
05 апреля 2024 года состоялось заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики, были подведены итоги конкурса на получение лицензии общенационального наземного радиовещателя и признан победитель.
Вначале были заслушаны отчёт и заключение конкурсной комиссии, проводившей проверку документов, технических возможностей вещания, кадрового и финансово-экономического потенциалов претендентов, подавших документы для участия в конкурсе. Далее свое мнение об претендентах высказали члены Аудиовизуального Совета. По итогам встречи из двух претендентов, подавших документы на конкурс, победителем был признан претендент с более высокими техническим, кадровым и экономическим потенциалами - ООО "Sağlam Media" (название радиоканала "Sağlam Radio").
Согласно принятому решению Аудиовизуального Совета для вещания радиоканала "Sağlam Radio" в пользование ООО "Sağlam Media" выделены радиочастоты 93,0 МГц от "Комплекса Бакинской Телебашни" в городе Баку, 105,7 МГц от РТВС "Пойлу" в Агстафинском районе, 104,7 МГц от РТВС "Даглы" в Губинском районе и 104,5 МГц от РТВС "Ширван" в городе Ширван.