Medianın İnkişafı Agentliyi Audiovizual Şura ilə birgə audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə müsabiqə elan edir
Dövlət sifarişi əsasında audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə müsabiqə Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası tərəfindən yeni media mühitində auditoriya yönümlü və hədəf kütlələrə hesablanmış məzmun istehsalı və yayımının təşviqi, maarifləndirici materialların rəqabətədavamlılığının artırılması, məzmun müxtəlifliyi və yaradıcılığının stimullaşdırılması, dövlət və cəmiyyət üçün prioritet istiqamətlər barədə məlumatların ictimaiyyətə səmərəli şəkildə çatdırılması məqsədilə həyata keçirilir.
Ümumölkə yerüstü televiziya yayımçıları arasında təşkil edilən müsabiqədə iştirak etmək istəyən yayımçı Media Reyestrinə daxil edilmiş olmalı, “Media haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun fəaliyyət göstərməli və müvafiq qaydalarla müəyyənləşdirilmiş sənədləri təqdim etməlidir.
Müsabiqə üçün təqdim olunan layihə Azərbaycanın dövlətçilik tarixi; milli adət-ənənələr və ailə dəyərləri; elm və mədəniyyət; azərbaycançılıq ideologiyasının yeni istiqamətləri – milli ideyanın təbliği; gənc nəsildə milli mənlik şüurunun, əxlaqi dəyərlərin və vətənpərvərlik hissinin inkişafı; elmi-kütləvi, mədəni-maarif, təhsil; ekologiya və ətraf mühitin mühafizəsi; uşaq və gənclərin fiziki və mənəvi inkişafı mövzularından birini əhatə etməlidir.
Müsabiqəyə müraciət müvafiq sənədlərin elektron daşıyıcıda ərizəyə qoşma edilməklə Agentliyə təqdim olunması yolu ilə həyata keçirilir. Müsabiqəyə müraciət qəbulu 6 iyun 2024-cü il 18:00-dək davam edəcəkdir. Müsabiqənin qaydaları ilə buradan ətraflı tanış ola bilərsiniz.

The Media Development Agency and the Audiovisual Council have jointly announced a competition for the production and distribution of audiovisual products
The competition for the production and distribution of audiovisual products based on the state order is being carried out by the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan in order to promote the production and distribution of audience-oriented and targeted content in the new media environment, increase the competitiveness of educational and awareness-raising materials, stimulate the diversity of content and creativity, and effectively communicate to the public information about priority areas for the state and society
A broadcaster wishing to take part in a competition organized among nationwide terrestrial television broadcasters must be included in the Media Register, act in accordance with the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media" and submit documents determined by the relevant rules.
The project submitted for the competition must cover one of the following topics - the history of the statehood of Azerbaijan; national traditions and family values; science and culture; new directions of the ideology of Azerbaijanism - propaganda of the national idea; the development of national identity, moral values and a sense of patriotism among the young generation; mass-scientific, cultural-educational, education; ecology and environmental protection; physical and mental development of children and youth.
The application for participation in the competition is carried out by submitting the relevant electronically stored documents to the Agency with an appendix to the application. Acceptance of applications for participation in the competition will last until 18:00 on June 6, 2024. You can find the rules of the competition here.