19 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda bir sıra məsələlərə baxılmışdır.
İlk olaraq, Audiovizual Şuranın 23 yanvar 2024-cü il tarixli 01/24-01 nömrəli qərarı ilə ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş "Sağlam Media" MMC-nin və "Orion Sky" MMC-nin iddiaçı kimi müsabiqəyə buraxılması və iddiaçıların müsabiqə şərtlərinə uyğunluğu və yayım imkanları barədə rəy verilməsi üçün müvafiq komissiyanın yaradılması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
Daha sonra audiovizual media fəaliyyəti üçün lisenziya verilməsi ilə əlaqədar Audiovizual Şuraya edilmiş son müraciətlər müzakirə olunmuşdur. Qəbul olunmuş müvafiq qərarlara əsasən "AZ-EVRO TEL" MMC-yə (operator xidmət adı: "Azeurotel") sadə platforma operatoru, "SPORT TV.AZ" MMC-yə peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı (idman janrlı, televiziya redaksiya adı: "Sport TV") lisenziyaları verilmişdir.

Состоялось очередное заседание Аудиовизуального Совета, по итогу которого 2 субъектам аудиовизуальных медиа были выданы соответствующие лицензии.
19 марта 2024 года состоялось очередное заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики, на котором был рассмотрен ряд вопросов.
В первую очередь было принято решение о допуске заявителей ООО "Sağlam Media" и ООО "Orion Sky", представивших документы для участия в конкурсе на получение лицензии общенационального наземного радиовещателя, объявленном решением Аудиовизуального Совета за номером 01/24-01 от 23 января 2024 года и о создании соответствующей комиссии для вынесения заключения о соответствии заявителей условиям конкурса и об их возможностях для ведения вещания.
Затем были рассмотрены новые обращения в Аудиовизуальный Совет на получение лицензии для осуществления аудиовизуальной медиа деятельности.
В соответствии с принятыми решениями, ООО "AZ-EVRO TEL" (название услуги оператора: "Azeurotel") была выдана лицензия оператора простой платформы, а ООО "SPORT TV.AZ" (название телевизионного канала: "Sport TV", жанр вещания: спорт) была выдана лицензия вещателя платформы, не осуществляющего спутниковое вещание.