19 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda bir sıra məsələlərə baxılmışdır.
İlk olaraq, Audiovizual Şuranın 23 yanvar 2024-cü il tarixli 01/24-01 nömrəli qərarı ilə ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş "Sağlam Media" MMC-nin və "Orion Sky" MMC-nin iddiaçı kimi müsabiqəyə buraxılması və iddiaçıların müsabiqə şərtlərinə uyğunluğu və yayım imkanları barədə rəy verilməsi üçün müvafiq komissiyanın yaradılması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
Daha sonra audiovizual media fəaliyyəti üçün lisenziya verilməsi ilə əlaqədar Audiovizual Şuraya edilmiş son müraciətlər müzakirə olunmuşdur. Qəbul olunmuş müvafiq qərarlara əsasən "AZ-EVRO TEL" MMC-yə (operator xidmət adı: "Azeurotel") sadə platforma operatoru, "SPORT TV.AZ" MMC-yə peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı (idman janrlı, televiziya redaksiya adı: "Sport TV") lisenziyaları verilmişdir.

A regular meeting of the Audiovisual Council was held, 2 licenses have been issued.
On March 19, 2024 a regular meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held, during which a number of issues were discussed.
Firstly, the Audiovisual Council adopted decision on admission of the applicants – "Saglam Media" LLC and "Orion Sky" LLC to the competition for granting license of nationwide terrestrial radio broadcaster which was announced according the Decision No. 01/24-01 by 23 January 2024 and on establishing the relevant commission to evaluate and asses broadcasting capabilities and compliance with the terms of the competition.
Then new applications submitted to the Audiovisual Council for obtaining licenses to perform audiovisual media activities were considered.