Audiovizual Şura tərəfindən BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil olunmuşdur.
29 fevral  2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası və Bakı Dövlət Universiteti arasında əməkdaşlığa uyğun olaraq Audiovizual Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü keçirilmişdir.
Görüşü giriş sözü ilə açan Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu bu görüşün əhəmiyyətini, audiovizual media və onun tənzimləməsi məsələlərinin tələbələr üçün vacib mövzu olmasını, bu sahədə daha çox məlumat əldə etməyin zəruriliyini vurğulamışdır. Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov gələcək media nümayəndələri arasında audiovizual medianın tənzimlənməsi haqqında məlumatlılığının artırılmasında belə görüşlərin vacibliyini qeyd etmişdir. O, bildirmişdir ki, ötən il olduğu kimi bu il də seminarlar davam edəcək və hər görüşdə əməkdaşlarımız onları maraqlandıran əhəmiyyətli mövzular haqqında geniş təqdimatla çıxış edəcək.
Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşları Ayxan Sadıqlı və Kamran Əliyev "Azərbaycanda audiovizual medianın tənzimlənməsi" mövzusunda təqdimatla çıxış etmişlər. Təqdimatdan sonra mövzu və ümumilikdə, media sahəsi üzrə tələbələri maraqlandıran suallara cavab verilmişdir.

Очередной семинар был организован Аудиовизуальным Советом для студентов факультета журналистики БГУ
29 февраля 2024 года в рамках сотрудничества Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики и Бакинского Государственного Университета состоялась очередная встреча сотрудников Аудиовизуального Совета со студентами факультета журналистики БГУ.
Открывая встречу, декан факультета журналистики Вугар Зифароглу подчеркнул важность этой встречи, отметив, что вопросы аудиовизуальных медиа и их регулирования являются важной темой для студентов, а также указал на необходимость получения дополнительной информации в этой области. Руководитель аппарата Аудиовизуального Совета Фазиль Новрузов, в свою очередь, отметил важность подобных встреч для повышения осведомленности будущих представителей медиа о регулировании аудиовизуальных медиа. Далее он проинформировал присутствующих о том, что проводимые в прошлом году семинары продолжатся и в этом году, и что на каждой встрече сотрудники Аудиовизуального Совета будут представлять обширные презентации на важные темы, интересующие студентов.
Затем сотрудники юридической службы Аудиовизуального Совета Айхан Садыглы и Камран Алиев представили презентацию на тему "Регулирование аудиовизуальных медиа в Азербайджане". После презентации были даны ответы на вопросы, интересующие студентов по теме и в целом по сфере медиа.