Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura, Dövlət Məşğulluq Agentliyi və Çoxtərəfli Əməkdaşlıq Memorandumunun tərəfi olan bir sıra media subyektlərinin insan resursları üzrə məsul nümayəndələrinin iştirakı ilə ilkin əlaqələndirmə görüşü keçirilmişdir
16 fevral 2024-cü il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura, Dövlət Məşğulluq Agentliyi və Çoxtərəfli Əməkdaşlıq Memorandumunun tərəfi olan bir sıra media subyektlərinin insan resursları üzrə məsul nümayəndələrinin iştirakı ilə müvafiq Memorandumun icra mexanizmlərinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə ilkin əlaqələndirmə görüşü keçirilmişdir.
Görüşdə media subyektlərinin boş olan və işçi tələb edilən iş yerləri, habelə yeni yaradılan iş yerləri barədə məlumatları vakansiya bankına daxil etmələri, il ərzində müəyyən edilən kvota üzrə media sahəsində gənclərin məşğulluğunun təmin edilməsi və işəgötürənlərə dəstək xidmətinin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi, müvafiq sahədə əmək yarmarkalarının təşkili kimi məsələlər müzakirə olunmuş, onların icra mexanizmi və mərhələləri müəyyənləşdirilmiş, media subyektlərində insan resursları ilə bağlı əsas ehtiyaclar və kadr potensialının artırılmasına dair həyata keçirilən tədbirlər barədə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

An initial coordination meeting was held with the participation of the Media Development Agency, the Audiovisual Council, the State Employment Agency and the human resources representatives of media entities that are parties to the Multilateral Cooperation Memorandum
On February 16, 2024 an initial coordination meeting was held with the participation of the Media Development Agency, the Audiovisual Council, the State Employment Agency and the human resources representatives of media entities that are parties to the Multilateral Cooperation Memorandum in order to determine the implementation mechanisms of the relevant Memorandum.
During the meeting different issues, such as the introduction by media entities of information about their vacancies and newly created job positions, the employment of young people in the media sphere according to the established yearly quota, expanding the coverage of the employer support service, organizing labor fairs in the relevant area were discussed, mechanisms and stages of their implementation were defined, also, mutual exchange of views on the basic needs associated with human resources and the measures taken to improve personnel capacity of media entities were held.