14 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında ümumölkə yerüstü və peyk yayımında olan televiziya yayımçılarının məsul şəxsləri ilə görüş keçirilmişdir. Görüşdə Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə, cəmiyyətin həyatında mühüm əhəmiyyətə malik istiqamətlər üzrə qəbul olunmuş məqsədli dövlət proqramlarına, strategiya və fəaliyyət planlarına uyğun olaraq televiziya yayımçılarının üzərinə düşən vəzifələr və onların icrasına dair məsələlər diqqətə çatdırılmışdır.
Audiovizual mediada uşaqların əqli, mənəvi və fiziki inkişafına mənfi təsir göstərən yayımlara qarşı mübarizə, narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizə, gənclər arasında ailənin və nikahın əhəmiyyəti, erkən nikahın və qohumlar arasında nikahın mənfi nəticələrinə dair maarifləndirmə mövzularında proqramların hazırlanması və yayımlanması ilə bağlı yayımçılara zəruri tövsiyələr verilmiş, həmçinin yayımçılar tərəfindən Audiovizual Şuraya təqdim olunan hesabatlara dair məsələlər müzakirə olunmuşdur.
Görüşdə ümumölkə yerüstü və peyk yayımında olan televiziya kanallarının proqram rəhbərləri və səlahiyyətli şəxsləri, Audiovizual Şuranın hüquq və kommunikasiya üzrə əməkdaşları iştirak etmişlər.

В Аудиовизуальном Совете состоялась встреча с ответственными сотрудниками телевизионных вещателей
14 февраля 2024 года в Аудиовизуальном Совете Азербайджанской Республики состоялась встреча с ответственными сотрудниками общенациональных наземных и спутниковых телевизионных вещателей. На встрече до внимания участников были доведены задачи, возложенные на телерадиовещателей, и вопросы их выполнения в соответствии с законодательством Азербайджанской Республики, принятыми целевыми государственными программами, стратегиями и планами действий по направлениям, имеющим важное значение в жизни общества.
Были даны необходимые рекомендации вещателям о борьбе с трансляциями, негативно влияющими на умственное, духовное и физическое развитие детей, борьбе с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров и наркомании, подготовке просветительских программ для молодежи о важности семьи и брака, негативных последствиях раннего брака и брака между родственниками, а также обсуждались вопросы, касающиеся отчетов, представленных вещателями в Аудиовизуальный Совет.
На встрече присутствовали руководители программ и ответственные сотрудники общенациональных наземных и спутниковых телеканалов, юридические и коммуникационные сотрудники Аудиовизуального Совета.