Medianın İnkişafı Agentliyi və Audiovizual Şura ilə Mərakeşin nüfuzlu media orqanlarının nümayəndələri arasında görüş keçirilmişdir
6 fevral 2024-cü il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyinin inzibati binasında Medianın İnkişafı Agentliyinin və Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının nümayəndələrinin ölkəmizdə səfərdə olan Mərakeşin nüfuzlu media orqanlarının nümayəndələri ilə görüşü keçirilmişdir.
Görüşdə çıxış edən Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov "Azərbaycan Respublikasında media sahəsində islahatların dərinləşdirilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 12 yanvar tarixli Fərmanından irəli gələrək ölkəmizdə media sahəsində həyata keçirilən islahatların mahiyyəti, "Media haqqında" Qanunun məqsədləri, media subyektlərinin iqtisadi müstəqilliyinin gücləndirilməsi, jurnalistlərin peşəkarlığının, məsuliyyətinin və cəmiyyətin media savadlılığının artırılması istiqamətində görülən çoxşaxəli və kompleks tədbirlər haqqında geniş məlumat vermişdir. Əhməd İsmayılov ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi və aktiv informasiya mübadiləsinin aparılması baxımından qarşılıqlı səfərlərin təşkilinin vacibliyini vurğumışdır.
Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov Azərbaycanda fəaliyyət göstərən audiovizual media subyektləri haqqında, televiziyada reklamın yayımlanması, reytinq ölçülməsi sisteminin fəaliyyəti barədə məlumatları qonaqların diqqətinə çatdırmışdır.
Mərakeşli jurnalistlər görüşün təşkilinə görə təşəkkürlərini bildirmiş, səmərəli və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq münasibətlərinin qurulması, media sahəsində effektiv təcrübələrin paylaşılmasının zəruriliyi məsələlərinə toxunmuşlar. Görüşdə qarşılıqlı maraq kəsb edən digər mövzularla bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Состоялась встреча Агентства по Развитию Медиа и Аудиовизуального Совета с представителями влиятельных медиа Марокко
6 февраля 2024 года в административном здании Агентства Развития Медиа состоялась встреча представителей Агентства Развития Медиа и Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики с представителями влиятельных медиа субъектов Марокко, находящихся с визитом в нашей стране.
Выступая на встрече, исполнительный директор Агентства Развития  Медиа Ахмед Исмайлов дал обширную информацию о сути реформ, реализуемых в медиа сфере нашей страны на основании Указа Президента Азербайджанской Республики от 12 января 2021 года "Об углублении реформ в медиа сфере в Азербайджанской Республике", целях Закона "О Медиа", укреплении экономической независимости медиа субъектов, многогранных и комплексных мерах, принимаемых в направлении повышения профессионализма, ответственности и медиа грамотности общества. Ахмед Исмайлов подчеркнул важность организации взаимных визитов с точки зрения расширения двустороннего сотрудничества и активного обмена информацией.
Председатель Аудиовизуального Совета Исмет Саттаров проинформировал гостей об аудиовизуальных медиа субъектах, действующих в Азербайджане, трансляции рекламы на телевидении, работе системы измерения рейтингов.
Марокканские журналисты выразили благодарность за организацию встречи, затронули вопросы важности построения продуктивного и взаимовыгодного сотрудничества и необходимости обмена успешным опытом в медиа сфере. На встрече состоялся обмен мнениями и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.