Audiovizual Şuranın sədri ATƏT-in DTİHB-nun Seçki Müşahidə Missiyasının media üzrə analitiki Yeqor Tilpunov ilə görüşmüşdür
18 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) Seçki Müşahidə Missiyasının nümayəndəsi, media üzrə analitiki Yeqor Tilpunov ilə görüşmüşdür.
Audiovizual Şuranın sədri "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından sonra audiovizual medianın tənzimlənməsi sahəsində yeniliklər, yeni media subyektlərinin lisenziyalaşdırılması, internet televiziya və radio fəaliyyətinin sərbəst olması, yalnız müraciət əsasında həmin fəaliyyətin lisenziyalaşdırılması haqqında məlumat vermişdir. Daha sonra İsmət Səttarov televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması, həmin prosesə məsul qurumlar, televiziya və radio yayımında təşviqat kampaniyasının monitorinq olunması və sairə məsələlərlə bağlı qonağı maraqlandıran suallara cavab vermişdir.

Председатель Аудиовизуального Совета встретился с представителем Миссии по наблюдению за выборами БДИПЧ / ОБСЕ, медиа-аналитиком Егором Тильпуновым
18 января 2024 года Председатель Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Исмет Саттаров встретился с представителем Миссии по наблюдению за выборами Бюро по Демократическим Институтам и Правам Человека (БДИПЧ) ОБСЕ, медиа-аналитиком Егором Тильпуновым.
Председатель Аудиовизуального Совета рассказал о нововведениях в области регулирования аудиовизуальных медиа после принятия закона "О Медиа", лицензировании субъектов новых медиа, свободе интернет-телевидения и радио, лицензировании этой деятельности только на основании обращения. Далее Исмет Саттаров ответил на вопросы гостя о проведении предвыборной агитации на телевидении и радио, об органах, ответственных за этот процесс, мониторинге агитационной кампании на телевидении и радио, а также на другие, интересующие гостя вопросы.