Bərabər seçkiqabağı təşviqat imkanları və media subyektlərinin seçkilərdə fəaliyyətinin əsaslarına dair görüş keçirilmişdir
11 yanvar 2024-cü il tarixində Mərkəzi Seçki Komissiyası, Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və Mətbuat Şurasının birgə təşkilatçılığı bərabər seçkiqabağı təşviqat imkanları və media subyektlərinin seçkilərdə fəaliyyətinin əsasları mövzusunda görüş keçirilmişdir. Görüşün məqsədi media subyektlərinin Prezident seçkilərindəki sərbəst fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi və məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi olmuşdur. .
Tədbir Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov, Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov, Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov və Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcidin açılış nitqləri ilə başlamışdır.
Sonra Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvləri "Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində seçkiqabağı təşviqata dair ümumi tələblər, seçkiqabağı təşviqat subyektləri, onların hüquq və vəzifələri", "Ödənişli və ödənişsiz əsaslarla aparılan seçkiqabağı təşviqat prosesində media subyektlərinin rol və vəzifələri" mövzularında çıxış etmişlər. Təqdimatlar zamanı görüş iştirakçılarına seçki prosesinin ictimailəşdirilməsi, aşkarlığın və şəffaflığın təmin olunması, eləcə də seçkiqabağı təşviqat mərhələsində və səsvermə günü medianın rol və vəzifələri barədə də ətraflı məlumat verilmişdir.
Aparıcı media subyektlərinin rəhbərlərinin və nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüş mövzu ətrafında fikir mübadiləsi və sual doğuran məsələlərin müzakirəsi ilə davam etmişdir.

Состоялась встреча, посвящённая возможностям равной предвыборной агитации и основам деятельности медиа субъектов на выборах
11 января 2024 года состоялась встреча, организованная Центральной Избирательной Комиссией, Агентством Развития Медиа, Аудиовизуальным Советом и Советом Прессы, посвященная возможностям равной предвыборной агитации и основам деятельности медиа субъектов на президентских выборах. Целью встречи было дальнейшее совершенствование свободного функционирования медиа субъектов на президентских выборах и повышение уровня осведомлённости.
Мероприятие началось со вступительных речей председателя Центральной Избирательной Комиссии Мазахира Панахова, Исполнительного директора Агентства Развития Медиа Ахмеда Исмаилова, председателя Аудиовизуального Совета Исмета Саттарова и председателя Совета Прессы Рашада Маджида.
Затем члены Центральной Избирательной Комиссии выступили на темы "Общие требования к предвыборной агитации на выборах Президента Азербайджанской Республики, субъекты предвыборной агитации, их права и обязанности", "Роль и обязанности медиа субъектов в процессе предвыборной агитации, проводимой на платной и безвозмездной основе". В ходе презентаций участникам встречи была предоставлена подробная информация об освещении избирательного процесса, обеспечении открытости и прозрачности, а также о роли и ответственности медиа на этапе предвыборной агитации и в день голосования.
Встреча, в которой приняли участие руководители и представители ведущих медиа субъектов, продолжилась обменом мнениями и обсуждением вопросов, требующих разъяснений.