Audiovizual media subyektlərinin texniki heyəti üçün keçirilən iki moduldan ibarət təlimlər başa çatmışdır
18-21 dekabr 2023-cü il tarixlərində Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və ADA Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə audiovizual media subyektlərinin texniki heyəti üçün keçirilən iki moduldan ibarət təlimlər başa çatmışdır.
Təlimlərin son günündə İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətində texniki heyət üçün televiziya studiyasında və aktual çəkilişlərdə istifadə olunan işıq mənbələri, studiya və xarici tətbiqlər, tək kamera və ikili kamera çəkilişi mövzularında praktiki təlim keçirilmiş, həmçinin nümunə çəkilişlər aparılmışdır.
Təlimin bağlanış mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının üzvü Mübariz Əsgərov audiovizual mediada yeni texnologiyaların tətbiqi, eləcə də proseslərin rəqəmsallaşmasının vacibliyini vurğulamış, eyni zamanda bu sahədə Türkiyədə fəaliyyət göstərən media subyektlərinin təcrübəsinin öyrənilməsinin faydalı olacağını bildirmişdir.

Завершены двухмодульные тренинги, проводимые для технического персонала аудиовизуальных медиа субъектов
Завершились двухмодульные тренинги, проводимые с 18 по 21 декабря 2023 года при совместной организации Агентства по Развитию Медиа, Аудиовизуального Совета и Университета ADA для технического персонала аудиовизуальных медиа субъектов.
В завершающий день тренинга в Общественной Телерадиовещательной Компании для технического персонала были проведены практические занятия по источникам света, используемым в телестудии и в реальных съемках, по студийным и внешним приложениям, однокамерной и двухкамерной съемке, а также были проведены пробные съемки.
Выступая на церемонии закрытия тренинга, член Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Мубариз Аскеров подчеркнул важность применения новых технологий в аудиовизуальных медиа, оцифровки процессов, а также подчеркнул, что изучение опыта медиа субъектов, действующих в Туркийе в этой области, очень ценно.