Audiovizual Şuranın sədri Rusiya Prezidentinin beynəlxalq mədəni əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi ilə görüşmüşdür
19 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov Rusiya Federasiyası Prezidentinin beynəlxalq mədəni əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi, xüsusi tapşırıqlar üzrə səfir Mixail Şvıdkoy ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı iki ölkə arasında mədəni-humanitar sahədə mövcud olan əlaqələr, iki ölkədə fəaliyyət göstərən audiovizual media subyektlərinin, o cümlədən, televiziya və radio kanallarının bir-biri ilə qarşılıqlı əməkdaşlığı, belə əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri və digər sahəvi məsələlər müzakirə olunmuşdur.

Председатель Аудиовизуального Совета встретился со специальным представителем Президента России по международному культурному сотрудничеству
19 декабря 2023 года Председатель Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Исмет Саттаров встретился со специальным представителем Президента Российской Федерации по международному культурному сотрудничеству, Послом по особым поручениям Михаилом Швыдким.
В ходе встречи были обсуждены существующие связи между двумя странами в культурно-гуманитарной сфере, взаимодействие между субъектами аудиовизуальных медиа, функционирующими в двух странах, в том числе телевизионными и радиоканалами, перспективы расширения такого сотрудничества и другие вопросы.