Audiovizual Şuranın mütəxəssisləri BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar keçirmişlər
19 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq Audiovizual Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü olmuşdur.
Tədbiri giriş sözü ilə açan fakültənin dekanı Vüqar Zifəroğlu əvvəl keçirilən iki görüşün 3-cü kurs tələbələri tərəfindən maraqla qarşılandığını, bu dəfə 2-ci kurs tələbələrinin iştirak etdiyini vurğulamışdır.
Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə keçirilən görüşlərin əhəmiyyətini vurğulamış, gələcək media nümayəndələri arasında audiovizual medianın tənzimlənməsi haqqında məlumatlılığının artırılmasında belə görüşlərin vacibliyini qeyd etmişdir. O, bildirmişdir ki, bu auditoriya gələcəkdə mediada çalışan gənclərdən ibarətdir və buna görə də hər görüşdə əməkdaşlarımız onları maraqlandıran əhəmiyyətli mövzular haqqında geniş təqdimatla çıxış edir. Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşları Ayxan Sadıqlı və Kamran Əliyev "Azərbaycanda audiovizual media tənzimlənməsi" mövzusunda geniş təqdimatla çıxış etmişlər.
Təqdimatdan sonra mövzu və audiovizual medianın tənzimlənməsi ilə bağlı müzakirə aparılmış, tələbələri maraqlandıran suallara cavab verilmişdir.

Сотрудники Аудиовизуального Совета провели очередной семинар для студентов факультета журналистики БГУ
19 декабря 2023 года состоялась встреча сотрудников Совета со студентами факультета журналистики БГУ, в соответствии с Меморандумом о взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством Развития Медиа и Бакинским Государственным Университетом.
Декан факультета Вугар Зифароглу, открывший мероприятие вступительной речью, подчеркнул, что предыдущие две встречи были восприняты с интересом студентами 3 курса, на этот раз во встрече приняли участие студенты 2 курса.
Руководитель аппарата Аудиовизуального Совета Фазиль Новрузов подчеркнул важность таких встреч со студентами факультета журналистики и отметил особую значимость встреч для повышения осведомленности будущих представителей медиа в вопросах регулирования аудиовизуальных медиа. Он отметил, что на каждой встрече сотрудники Совета выступают с обширными презентациями по важным темам, интересующим аудиторию, состоящую из молодых людей, которые в будущем станут представителями медиа. Затем сотрудники юридической службы Аудиовизуального Совета Айхан Садыглы и Камран Алиев представили обширную презентацию на тему "Регулирование аудиовизуальных медиа в Азербайджане".
После презентации состоялась дискуссия по теме регулирования аудиовизуальных медиа, а также были даны ответы на вопросы студентов.