ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun seçkilər üzrə ekspertləri Audiovizual Şuranın sədri ilə görüşmüşlər
18 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) Ehtiyacları Qiymətləndirmə Missiyasının nümayəndələri, seçki mütəxəssisləri Goran Petrov və Martina Barker-Ciganikova ilə görüşmüşdür.
Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov "Media haqqında" Qanunun qəbul olunmasından sonra audiovizual medianın tənzimlənməsi sahəsində yeniliklər, yeni media subyektlərinin lisenziyalaşdırılması, internet televiziya və radio fəaliyyətinin sərbəst olması, yalnız müraciət əsasında həmin fəaliyyətin lisenziyalaşdırılması haqqında qonaqlara məlumat vermişdir.
Görüşdə televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması, həmin prosesə məsul qurumlar, televiziya və radio yayımında təşviqat kampaniyasının monitorinq olunması və sairə məsələlər müzakirə olunmuşdur. Audiovizual Şuranın sədri bu sahədə qonaqları maraqlandıran suallara cavab vermişdir.

Представители Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ встретились с председателем Аудиовизуального Совета
18 декабря 2023 года Председатель Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики Исмет Саттаров встретился с представителями миссии Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ по оценке потребностей, специалистами по выборам Гораном Петровым и Мартиной Баркер-Чиганиковой.
Председатель Аудиовизуального совета Исмет Саттаров проинформировал гостей о нововведениях, связанных с принятием нового закона "О Медиа" в сфере регулирования аудиовизуальных медиа, лицензировании новых медиа субъектов, о свободе деятельности интернет-телевидения и радио, а также о лицензировании этой деятельности только на основании обращения. В ходе встречи обсуждались вопросы предвыборной агитации в телевизионных и радиопрограммах, ответственные за этот процесс структуры, мониторинг агитационной кампании в телевизионных и радиопрограммах и другие вопросы. Также председатель Аудиовизуального Совета ответил на интересующие гостей вопросы.