Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü olmuşdur
23 noyabr 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə görüşü olmuşdur.
Görüşü giriş sözü ilə açan Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu bu görüşün əhəmiyyətini, audiovizual media və onun tənzimləməsi məsələlərinin tələbələr arasında böyük maraq doğuran mövzu olmasını, bu sahədə daha çox məlumat əldə etməyin zəruriliyini vurğulamışdır.
Daha sonra Şura aparatının rəhbəri Fazil Novruzov Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının öz fəaliyyətində BDU tələbələri ilə sıx kommunikasiyaya böyük önəm verdiyini, jurnalistika ixtisası üzrə təhsil olan gənclərdə audiovizual media tənzimlənməsi üzrə məlumatlılığın artılımasına səy göstərilməsini qeyd etmişdir. Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşları Ayxan Sadıqlı və Kamran Əliyev "Azərbaycanda audiovizual media və onun tənzimlənməsi" mövzusunda geniş təqdimatla çıxış etmişlər.
Təqdimatdan sonra mövzu və audiovizual medianın tənzimlənməsi üzrə tələbələri maraqlandıran digər məsələlərlə bağlı suallara cavab verilmişdir.

Состоялась очередная встреча сотрудников Совета со студентами факультета журналистики БГУ
23 ноября 2023 года состоялась встреча сотрудников Совета со студентами факультета журналистики БГУ, в соответствии с Меморандумом о взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством Развития Медиа и Бакинским Государственным Университетом.
Открывая встречу с вступительным словом, декан факультета журналистики Вугар Зифароглу подчеркнул важность этой встречи и тот факт, что вопросы аудиовизуальных медиа и их регулирования являются темой, вызывающей большой интерес у студентов, а также отметил необходимость получения дополнительной информации в этой области.
Далее руководитель Аппарата Совета Фазиль Новрузов отметил, что Аудиовизуальный Совет Азербайджанской Республики в своей деятельности уделяет большое внимание тесной коммуникации со студентами БГУ и усилиям по повышению у молодежи, получающие образование по специальности журналистика, осведомленности о том, как происходит регулировании аудиовизуальных медиа. Сотрудники юридической службы Аудиовизуального Совета Айхан Садыглы и Камран Алиев выступили с обширной презентацией на тему "Аудиовизуальные Медиа и их регулирование в Азербайджане".
После презентации были даны ответы на вопросы по теме и другим интересующим студентов вопросам регулирования аудиовизуальных средств массовой информации.