Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə görüşmüşdür
31 oktyabr 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq Şura sədrinin BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə görüşü olmuşdur.
"Televiziya: tarixi və auditoriya aspektindən baxış" mövsusuna həsr olunan görüşü giriş sözü ilə açan fakültənin dekanı Vüqar Zifəroğlu görüşün əhəmiyyətindən, tənzimləyici dövlət qurumu ilə jurnalistika ixtisası üzrə təhsil alan gənclərin sıx kommunikasiyasının zəruriliyindən danışmış, növbəti görüşlərin də olacağını bildirmişdir.
Daha sonra Şura sədri İsmət Səttarov mövzu üzrə çıxış etmişdir. Çıxış zamanı Şura sədri televiziya yayımı ilə bağlı maraqlı detallara toxunmuş, televiziyanın yaranması, ilk reklamın yayımlanması, televiziya auditoriya ölçülməsi sistemi və onun televiziya yayımının inkişafındakı rolundan ətraflı məlumat vermişdir.
Görüşün sonunda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmış, mövzu üzrə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Председатель Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики встретился со студентами факультета журналистики БГУ
31 октября 2023 года председатель Аудиовизуального Совета провел встречу со студентами факультета журналистики БГУ в соответствии с Меморандумом о Взаимопонимании, подписанным между Аудиовизуальным Советом Азербайджанской Республики, Агентством Развития Медиа и Бакинским Государственным Университетом.
Декан факультета Вугар Зифароглу, открывая встречу, посвященную теме "Телевидение: взгляд с точки зрения истории и аудитории", рассказал о важности встречи, необходимости тесной коммуникации молодежи, изучающей журналистику, с государственным органом, регулирующим  аудиовизуальные медиа, а также  сообщил о проведении таких встреч в дальнейшем.
Затем выступил председатель Совета Исмет Саттаров. В ходе выступления председатель Совета затронул интересные детали, связанные с телевизионным вещанием, подробно рассказал о создании телевидения, выходе в эфир первой рекламы, системе измерения телевизионной аудитории, а также  роли этой системы в развитии телевизионного вещания.
В конце встречи были даны ответы на интересующие студентов вопросы, состоялся обмен мнениями по этой тематике.