25 avqust 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş iddiaçıların təkliflərini araşdıran komissiyanın yekun rəyinə baxılmışdır.
İddiaçıların sənədlərini və təkliflərini, habelə iddiaçıların hazırda fəaliyyət göstərmələrini nəzərə alaraq onların xidmət spesifikliyini müzakirə edən Şura üzvləri "ATV Plus" MMC-nin təklifini daha məqbul hesab etmişlər.
Şuranın müvafiq qərarı ilə "ATV Plus" MMC (operatorun xidmət adı: "ATV Plus") müsabiqənin qalibi elan olunmuş və Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanalları retranslyasiya xidməti göstərmək üçün onun istifadəsinə ayrılmışdır.
İstifadəsinə ayrılmış TV yayım kanalları ilə "ATV Plus" abunəçilərə daha keyfiyyətli (HD formatlı) və daha çox sayda xarici televiziya kanalının retranslyasiya xidmətini həyata keçirə biləcəkdir.

25 августа 2023 года состоялось заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики. На заседании было рассмотрено итоговое заключение комиссии, которая рассмотрела предложения претендентов, представивших документы для участия в конкурсе, на использование операторами мультиплекса 33-го и 36-го телевизионных каналов вещания от Комплекса Бакинской Телебашни.
Рассмотрев документы и предложения претендентов, с учетом текущей деятельности и специфики их услуг, члены Совета сочли предложение ООО "ATV Plus" более приемлемым.
Соответствующим решением Совета, ООО "ATV Plus" (название оператора: "ATV Plus") было признано победителем конкурса, и для предоставления услуги ретрансляции в его пользование были выделены 33-й и 36-й телевизионные каналы вещания от Комплекса Бакинской Телебашни.
Благодаря выделенным телевизионным каналам вещания "ATV Plus" сможет предоставлять абонентам более высокое качество (формат HD) и сможет осуществлять услугу ретрансляции большего количества зарубежных телеканалов.