11 avqust 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda bir sıra məsələlər müzakirə olunmuşdur.
İlk olaraq, Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş ərizəçilərin ("ATV Plus" MMC və "AzəriGlobalServis" QSC) müsabiqəyə buraxılması haqqında müvafiq qərar qəbul edilmişdir. Qərara əsasən, müsabiqə komissiyası iddiaçıların sənədlərini və təkliflərini araşdırıb 15 gün ərzində Şura üzvlərinə öz rəyini bildirəcək və bundan sonra Şura müsabiqənin qalibini müəyyən edəcəkdir.
Daha sonra iclasda "Konnekt" QSC-nin peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı kimi təsisçisi olduğu televiziya kanallarının adlarının və yayım janrlarının dəyişilməsi ilə bağlı Şuraya edilmiş müraciətlərə baxılmışdır. "Konnekt" QSC-nin təsisçisi olduğu peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçılarının adlarının və yayım janrlarının (film-kino janrlı "CTVHD", film-kino janrlı "CTVHD1" və film-kino janrlı "CTVHD2") dəyişilərək müvafiq olaraq film-kino janrlı "CTV Movie", musiqi-əyləncə janrlı "CTV Music" və uşaq proqramları janrlı "CTV Kids" kimi yenidən rəsmiləşdirilməsi barədə müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclasda, həmçinin, "STREAMHUB AZ" MMC-nin universal platforma operatoru (xidmət adı: "TV24" olmaqla) lisenziyasının verilməsi üçün Şuraya müraciətinə baxılmış və ərizəçiyə müvafiq lisenziyanın verilməsi barədə qəbul olunmuşdur.
Eyni zamanda, "İzone" MMC-dən ona verilmiş 26.12.2022-ci il tarixli UPO-017 qeydiyyat nömrəli universal platforma operatoru lisenziyasının ləğv olunması barədə Şuraya müraciətinə baxılaraq həmin lisenziyanın ləğv edilməsi barədə müvafiq qərar verilmişdir.

11 августа 2023 года состоялось заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики, на котором были обсуждены ряд вопросов.
В первую очередь, было принято соответствующее решение о допуске заявителей  (ООО "ATV Plus" и ЗАО "AzəriGlobalServis"), представивших документы на конкурс, объявленный для предоставления в пользование операторов мультиплекса 33-го и 36-го телевизионных каналов от Комплекса Бакинской Телебашни. На основании решения Конкурсная Комиссия изучит документы и предложения заявителей и в течение 15 дней представит свое заключение членам Совета, после чего Совет определит победителя конкурса.
Затем на заседании были рассмотрены обращения, поступившие в Совет относительно изменения названий и жанров вещания телевизионных каналов, учредителем которых в качестве вещателя платформы, не осуществляющего спутниковое вещание, является ЗАО "Коннект". Были приняты соответствующие решения об изменении и переоформлении названий и жанров вещателей платформы, не осуществляющих спутниковое вещание (телевизионный канал "CTVHD" в жанре фильм-кино, телевизионный канал "CTVHD1" в жанре фильм-кино и телевизионный канал "CTVHD2" в жанре фильм-кино), учредителем которых является ЗАО "Коннект" на телевизионный канал "CTV Movie" в жанре фильм-кино, на телевизионный канал "CTV Music" в жанре музыка-развлечения и на телевизионный канал "CTV Kids" в жанре детские программы соответственно.
На заседании также было рассмотрено обращение в Совет ООО "STREAMHUB AZ", о выдаче лицензии оператора универсальной платформы (название оператора:  "TV24") после чего было принято решение о выдаче заявителю соответствующей лицензии.
Также, было рассмотрено обращение в Совет ООО "İzone" об аннулировании выданной ему лицензии оператора универсальной платформы с регистрационным номером UPO-017 от 26.12.2022 года, после чего было принято соответствующее решение об аннулировании данной лицензии.