11 avqust 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda bir sıra məsələlər müzakirə olunmuşdur.
İlk olaraq, Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş ərizəçilərin ("ATV Plus" MMC və "AzəriGlobalServis" QSC) müsabiqəyə buraxılması haqqında müvafiq qərar qəbul edilmişdir. Qərara əsasən, müsabiqə komissiyası iddiaçıların sənədlərini və təkliflərini araşdırıb 15 gün ərzində Şura üzvlərinə öz rəyini bildirəcək və bundan sonra Şura müsabiqənin qalibini müəyyən edəcəkdir.
Daha sonra iclasda "Konnekt" QSC-nin peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı kimi təsisçisi olduğu televiziya kanallarının adlarının və yayım janrlarının dəyişilməsi ilə bağlı Şuraya edilmiş müraciətlərə baxılmışdır. "Konnekt" QSC-nin təsisçisi olduğu peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçılarının adlarının və yayım janrlarının (film-kino janrlı "CTVHD", film-kino janrlı "CTVHD1" və film-kino janrlı "CTVHD2") dəyişilərək müvafiq olaraq film-kino janrlı "CTV Movie", musiqi-əyləncə janrlı "CTV Music" və uşaq proqramları janrlı "CTV Kids" kimi yenidən rəsmiləşdirilməsi barədə müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclasda, həmçinin, "STREAMHUB AZ" MMC-nin universal platforma operatoru (xidmət adı: "TV24" olmaqla) lisenziyasının verilməsi üçün Şuraya müraciətinə baxılmış və ərizəçiyə müvafiq lisenziyanın verilməsi barədə qəbul olunmuşdur.
Eyni zamanda, "İzone" MMC-dən ona verilmiş 26.12.2022-ci il tarixli UPO-017 qeydiyyat nömrəli universal platforma operatoru lisenziyasının ləğv olunması barədə Şuraya müraciətinə baxılaraq həmin lisenziyanın ləğv edilməsi barədə müvafiq qərar verilmişdir.

On August 11, 2023 the meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. During the meeting a number of issues were discussed.
First of all, an appropriate decision has been made on the admission of applicants ("ATV Plus" LLC and "AzeriGlobalServis" CJSC) submitted documents for the competition announced for the 33rd and 36th TV transmission channels from the Baku TV Tower Complex for the use of multiplex operators. According to the decision, the Competition Commission will examine the documents and proposals of the applicants and submit its conclusion to the Members of the Council within 15 days, after which the Council will determine the winner of the competition.
Then the meeting considered the appeals received by the Council regarding the change of names and genres of television channels of platform broadcaster not performing satellite transmission "Connect" CJSC. Appropriate decisions were made to change and renew the names and genres of the platform broadcasters not performing satellite broadcasting, the founder of which is "Connect" CJSC ("CTVHD" television channel in film-cinema genre, "CTVHD1" television channel in film-cinema genre and "CTVHD2" television channel in film-cinema genre) to the "CTV Movie" television channel in film-cinema genre, "CTV Music" television channel in music-entertainment genre and "CTV Kids" television channel in children programs genre.
The meeting also considered the application to the Council of "STREAMHUB AZ" LLC for issuance of a universal platform operator's license (operator’s service name: "TV24") and made a decision to issue the appropriate license.
Also, the application to Council of "İzone" LLC was considered for the cancellation of the universal platform operator's license issued with the registration number UPO-017 dated 12/26/2022, and relevant decision was made to cancel this license.