Şuranın qərarı ilə “Kanal S” televiziya kanalının efiri 3 saatlıq dayandırıldı.
04 iyul 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının videoformatda iclası keçirilmişdir. İclasda "Kanal S" televiziya kanalının efirində reklam qanunvericiliyinin tələblərinin pozulması faktı müzakirə olunmuşdur.
Belə ki, regional yerüstü televiziya yayımçısı və peyk yayımı həyata keçirən platforma yayımçısı olan "Kanal S" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin "Kanal S" televiziya redaksiyasının efirində 25 iyun 2023-cü il tarixində saat 17.00-18.00 arası 13 dəqiqə reklam yayımının həyata keçirilməsi ilə "Reklam haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 20.7-ci maddəsinin pozulmasına yol verilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 39.1.4-cü, 41.1.1-ci və 41.5-ci maddələrini rəhbər tutaraq "Kanal S" televiziya redaksiyasının proqramlarının yayımını 05 iyul 2023-cü il tarixdə 3 (üç) saatlıq müddətə (saat 09.00-dan saat 12.00-dək) dayandırılması barədə qərar qəbul etmişdir.

By the decision of the Council, the broadcasting of "Kanal S" television channel suspended for 3 hours
On July 04, 2023 a meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held in online format. The meeting discussed the violation of the requirements of the law on advertising on "Kanal S" TV channel. Thus, the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Advertising" was violated by broadcasting of 13 minutes (in one hour) of advertisement on June 25, 2023 from 17.00 to 18.00 on "Kanal S" television channel of regional terrestrial television broadcaster and platform broadcaster performing satellite broadcasting "Kanal S" LLC.
The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, guided by the Articles 39.1.4, 41.1.1 and 41.5 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media", adopted a decision to suspend the broadcasting of programs of "Kanal S" television channel on July 5, 2023 from 09.00 till 12.00 (for 3 hours).