Şuranın qərarı ilə “Kanal S” televiziya kanalının efiri 3 saatlıq dayandırıldı.
04 iyul 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının videoformatda iclası keçirilmişdir. İclasda "Kanal S" televiziya kanalının efirində reklam qanunvericiliyinin tələblərinin pozulması faktı müzakirə olunmuşdur.
Belə ki, regional yerüstü televiziya yayımçısı və peyk yayımı həyata keçirən platforma yayımçısı olan "Kanal S" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin "Kanal S" televiziya redaksiyasının efirində 25 iyun 2023-cü il tarixində saat 17.00-18.00 arası 13 dəqiqə reklam yayımının həyata keçirilməsi ilə "Reklam haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 20.7-ci maddəsinin pozulmasına yol verilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 39.1.4-cü, 41.1.1-ci və 41.5-ci maddələrini rəhbər tutaraq "Kanal S" televiziya redaksiyasının proqramlarının yayımını 05 iyul 2023-cü il tarixdə 3 (üç) saatlıq müddətə (saat 09.00-dan saat 12.00-dək) dayandırılması barədə qərar qəbul etmişdir.

Решением Совета вещание телеканала “Kanal S” приостановлено на 3 часа
04 июля 2023 года состоялось заседание Аудиовизуального Совета Азербайджанской Республики в онлайн формате. На заседании обсуждался факт нарушения требований Закона “О Рекламе” в эфире телеканала "Kanal S". Так, 25 июня 2023 года с 17:00 до 18:00 в эфире телеканала "Kanal S" регионального наземного телевизионного вещателя и вещателя платформы, осуществляющим спутниковое вещание ООО "Kanal S" было допущено нарушение статьи 20.7 Закона Азербайджанской Республики "О Рекламе" транслированием рекламы с общей продолжительностью 13 минут в течении часа.
Аудиовизуальный Совет Азербайджанской Республики, руководствуясь статьями 39.1.4, 41.1.1 и 41.5 Закона "О Медиа", принял решение о приостановке вещания программ телеканала "Kanal S" 5 июля 2023 года на 3 часа (с 09.00 до 12.00).