İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru vəzifəsinə seçilmək üçün namizədlərin sənəd qəbulu başa çatmışdır
İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru vəzifəsinə aşağıda adları sadalanan 11 nəfər iddiaçı sənədlərini Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasına təqdim etmişdir:
1. Əhmədov Ayxan Əbdül Kərim oğlu
2. Əzimov Tural Qürbət oğlu
3. Məmmədzadə Tural Sahib oğlu
4. Qulamov Arzu Aydın oğlu
5. Baxşıyeva İlhamə Rafiq qızı
6. Məmmədov Fikrət Alı oğlu
7. Qasımov Balakişi Ələkbər oğlu
8. Şahsuvarov Taleh Novruz oğlu
9. Nağıyev Anar Əlişah oğlu
10. Əliyeva İlahə Xudu qızı
11. Cəfərov Əli Sucəddin oğlu
“İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun olaraq İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru vəzifəsinə namizədlərin sənədləri Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası tərəfindən İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin Yayım Şurasına təqdim olunacaqdır.
İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin baş direktoru Yayım Şurasının iclasında səsvermə yolu ilə seçilir.

Acceptance of the application from candidates for the position of Director General of the Public Television and Radio Broadcasting Company has been completed
The following 11 candidates for the position of Director General of the Public Television and Radio Broadcasting Company have submitted their documents to the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan:
1. Ahmadov Aykhan Abdul Karim
2. Azimov Tural Gurbat
3. Mammadzade Tural Sahib
4. Gulamov Arzu Aydin
5. Bakhshiyeva Ilhama Rafig
6. Mammadov Fikrat Ali
7. Gasimov Balakishi Alakbar
8. Shahsuvarov Taleh Novruz
9. Nagiyev Anar Alishah
10. Aliyeva Ilaha Khudu
11. Jafarov Ali Sujaddin
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Television and Radio Broadcasting" the documents of the candidates for the position of Director General of the Public Television and Radio Broadcasting Company will be submitted by the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan to the Broadcasting Board of the "Public Television and Radio Broadcasting Company".
The Director General of the Public Television and Radio Broadcasting Company shall be elected by the Broadcasting Council through voting at its meeting.