25 avqust 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd təqdim etmiş iddiaçıların təkliflərini araşdıran komissiyanın yekun rəyinə baxılmışdır.
İddiaçıların sənədlərini və təkliflərini, habelə iddiaçıların hazırda fəaliyyət göstərmələrini nəzərə alaraq onların xidmət spesifikliyini müzakirə edən Şura üzvləri "ATV Plus" MMC-nin təklifini daha məqbul hesab etmişlər.
Şuranın müvafiq qərarı ilə "ATV Plus" MMC (operatorun xidmət adı: "ATV Plus") müsabiqənin qalibi elan olunmuş və Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanalları retranslyasiya xidməti göstərmək üçün onun istifadəsinə ayrılmışdır.
İstifadəsinə ayrılmış TV yayım kanalları ilə "ATV Plus" abunəçilərə daha keyfiyyətli (HD formatlı) və daha çox sayda xarici televiziya kanalının retranslyasiya xidmətini həyata keçirə biləcəkdir.

On August 15, 2023 the meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. The meeting considered the final conclusion of the Competition Commission, which had examined the documents and proposals of the applicants submitted to the competition for the use by multiplex operators of the 33rd and 36th transmission channels from the Baku TV Tower Complex.
Having examined the documents and proposals of the applicants, taking into account the current activities and specificities of their services, the members of the Council found the proposal of "ATV Plus" LLC to be more acceptable.
By the relevant decision of the Council, "ATV Plus" LLC (operator's service name: "ATV Plus") was declared the winner of the competition and the 33rd and 36th transmission channels of the Baku TV Tower Complex were allocated for its use.
With allocated TV transmission channels, "ATV Plus" will be able to provide subscribers with higher quality (HD format) and more foreign television channels retransmission services.