Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında məqsədli dövlət proqramlarının icrası və Şuranın kommunikasiya strategiyasından irəli gələn məsələlərlə bağlı görüş keçirilmişdir.
21 fevral 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının inzibati binasında Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinə, cəmiyyətin həyatında mühüm əhəmiyyətə malik istiqamətlər üzrə qəbul olunmuş məqsədli dövlət proqramlarına, strategiya və fəaliyyət planlarına uyğun olaraq ümumölkə televiziya yayımçılarının üzərinə düşən vəzifələr və onların icrasına dair görüş keçirilmişdir. Görüşdə ümumölkə yerüstü televiziya yayımçılarının proqram rəhbərləri və səlahiyyətli şəxsləri, Şura aparatının hüquq, monitorinq və kommunikasiya istiqamətləri üzrə əməkdaşları iştirak etmişlər.
Görüş zamanı qanunvericilik, məqsədli dövlət proqramları, strategiya və fəaliyyət planlarına uyğun olaraq yayımçılara zəruri tövsiyələr verilmiş, bu sahədə, habelə yayımçılar tərəfindən Şuraya təqdim olunan hesabatlara dair yayımçıları maraqlandıran məsələlər müzakirə olunmuşdur.
Həmçinin, görüş zamanı Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının Komunikasiya Strategiyasının müddəalarına uyğun olaraq audiovizual medianın inkişafı və audiovizual mediada uşaqların əqli, mənəvi və fiziki inkişafına mənfi təsir göstərən yayımlarla mübarizə mövzusunda müzakirələr aparılmışdır.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting on the implementation of targeted State Programs and issues arising from the Communication Strategy of the Council
21.02.2023 19:01
On February 21, 2023 a meeting was held in the administrative building of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan on issues assigned to nationwide television broadcasters in accordance with the legislation of the Republic of Azerbaijan, as well as purposeful state programs, strategies and action plans adopted in areas of significant importance in the life of the society. The meeting was attended by program managers and responsible persons of nationwide terrestrial television broadcasters, representatives of the Council responsible for legal, monitoring and communication areas.
During the meeting, the necessary recommendations were given to broadcasters in accordance with the legislation, purposeful state programs, strategies and action plans. Also the issue of reports submitted by broadcasters to the Council and other issues in this field were discussed.
During the meeting, in accordance with the provisions of the Communication Strategy of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, the development of audiovisual media and the fight against the dissemination of information in the audiovisual media, which negatively affects the mental, moral and physical development of children, were discussed.