Regional medianın inkişafına dair müzakirələrin aparılması məqsədilə Quba şəhərində media nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir
4 noyabr 2022-ci il tarixdə Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə regional medianın inkişafına dair müzakirələrin aparılması məqsədilə Quba şəhərində media nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir.
Mətbuat Şurası, Audiovizual Şura və UNEC Tədqiqat Fondunun da təmsil olunduğu görüşün məqsədi regional medianın inkişafı istiqamətində effektiv və zəruri addımların atılması, bu mövzuda həllyönümlü müzakirələrin aparılması, regional mediada sahə yeniliklərinin təbliğinin sürətləndirilməsi və bu prosesdə peşəkar kadrların yaxından iştirakının təmin edilməsi olmuşdur.
Görüşün əvvəlində dövlət himni səsləndirilmiş, Ümummilli liderin və Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirələri 1 dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov açılış nitqində Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış qələbənin ölkə mediasının fəaliyyətində böyük ruh yüksəkliyi yaratdığını vurğulamış, region mediasının kadr potensialının gücləndirilməsinə töhfə verilməsi, media nümayəndələrinin fərdi və peşəkar inkişafının təmin edilməsi məqsədilə müxtəlif layihələrin icrasının zəruriliyini qeyd etmişdir.
Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcid regional medianın inkişafı istiqamətində Medianın İnkişafı Agentliyinin və Mətbuat Şurasının birgə fəaliyyətinin əhəmiyyətini qeyd etmiş, region mediasında yeniliklərin tətbiqi məqsədilə atılan addımların ümumilikdə ölkə mediasının inkişafına müsbət təsir göstərəcəyini bildirmişdir.
Görüş regional medianın texniki infrastrukturunun gücləndirilməsi, kadr peşəkarlığının və iqtisadi müstəqilliyinin artırılması mövzusunda müzakirələrlə davam etmişdir.

A meeting with media representatives was held in Guba in order to hold discussions on the development of regional media
On November 4, 2022, the meeting with media representatives was held in the city of Guba, organized by the Media Development Agency in order to hold discussions on the development of regional media.
The purposes of the meeting, which was also represented by the Press Council, Audiovisual Council and UNEC Research Foundation, were to take effective and necessary steps towards the development of regional media, to hold decisive discussions on this topic, to accelerate the promotion of industry innovations in regional media and to ensure the close participation of professional personnel in this process.
At the beginning of the meeting, the National Anthem was sounded, the memories of the national leader and the martyrs of the Patriotic War were commemorated with 1 minute of silence.
The Executive Director of the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan, Ahmad Ismayilov, in his opening speech, emphasized that the victory in the 44-day Patriotic War under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-chief created great enthusiasm in the activities of the country's media. , He also noted the need to implement projects to strengthen the personnel potential of regional media, to ensure the personal and professional development of media representatives.
Chairman of the Press Council Rashad Majid noted the importance of the joint activities of the Media Development Agency and the Press Council in the direction of regional media development, and noted that the steps taken to introduce innovations in the regional media will have a positive impact on the development of the country's media in general.
The meeting continued with discussions concerning strengthening the technical infrastructure of regional media, improving the professionalism and economic independence of the staff.