Audiovizual Şuranın təşkilatçılığı ilə şimal bölgəsində fəaliyyət göstərən regional yerüstü televiziya yayımçıları ilə dəyirmi masa təşkil olunmuşdur.
"Uşaqlara dair Strategiya"nın həyata keçirilməsi üzrə 2020-2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planı və Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının 2021-2023-cü illər üçün Kommunikasiya Strategiyasının həyata keçirilməsi üzrə 2022-ci ilin Fəaliyyət Planına uyğun olaraq 13 iyul 2022-ci il tarixində Xaçmaz şəhərində Şura aparatının nümayəndələri, "ARB Şimal", "ARB Günəş", "Qafqaz TV" televiziya kanallarının ümumi proqram rəhbərlikləri və xəbər redaksiyalarının məsul əməkdaşlarının iştirakı ilə dəyirmi masa təşkil olunmuşdur.
Dəyirmi masa zamanı "Uşaqlara dair Strategiya"ya uyğun olaraq uşaqların zərərli informasiyadan qorunması ilə bağlı həyata keçirilən tədbirlərin işıqlandılrılması və maarifləndirmə işlərinin aparılması, uşaqlara qarşı hər cür zorakılığın mənfi nəticələri haqqında maarifləndirmə tədbirlərinin televiziya kanallarında işıqlandırılmasının əhəmiyyəti, habelə erkən nikah və qohumlar arasında nikah hallarının qarşısının alınması sahəsində regional televiziya kanallarının rolu mövzularında müzakirələr aparılmışdır. Şura nümayəndələri maarifləndirici proqramların təşkil edilməsi, sosial çarxların yayımlanması və bu yayımlar haqqında Şuraya hesabatların təqdim olunması sahəsində yayımçılara vəzifələrini və görüləcək tədbirləri izah etmişlər.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan has organized a roundtable with regional terrestrial television broadcasters operating in the northern region.
On July 13, 2022 in accordance with the action plan for the implementation of the "Strategy for Children" for 2020-2025 and the action plan for 2022 for the implementation of the "Communication Strategy of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan for 2021-2023", representatives of the Office of the Audiovisual Council organized a roundtable in Khachmaz city with the participation of program management and responsible staff of the newsrooms of the television channels "Şimal ARB", "Günəş ARB", "Qafqaz TV".
During the roundtable, issues such as coverage of ongoing activities to protect children from harmful information and educational work in accordance with the "Strategy for Children", the importance of coverage on television channels of educational events concerning the negative consequences of all types of violence against children, as well as the role of regional television channels in the prevention of early marriages and marriages between relatives were discussed. The representatives of the Council explained to the broadcasters the duties and measures to be taken in the field of organization of special educational programs on these topics, broadcasting of social videos and submission of reports on these broadcasts to the Council.