Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında bir sıra yayım operatorlarının rəhbər şəxsləri ilə görüş keçirilmişdir.
13 aprel 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının inzibati binasında Azərbaycanda fəaliyyət göstərən yayım operatorlarının (kabel və İPTV) bir qisminin rəhbər və səlahiyyətli şəxsləri ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiqi və ondan irəli gələn məsələlər, yayım operatorlarının yeni hüquqi rejimdə fəaliyyətinin xüsusiyyətləri, mövcud lisenziyaların yeni lisenziyalarla əvəz olunması, xarici kanalların retranslyasiyası zamanı müəllif hüquqlarının qorunması və pirat kontentlə mübarizə kimi məsələlər, ümumən, audiovizual mediada olan yeniliklər, audiovizual yayımın tənzimlənməsində tənzimləmə, özünütənzimləmə və birgə tənzimləmə metodlarından istifadə ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdır.
Qeyd olunan yeniliklərlə bağlı operatorlarla daimi kommunikasiyanın saxlanılması, canlı və ya onlayn platformada mütəmadi görüşlərin keçirilməsi planlaşdırılır.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting with the heads of a number of broadcasting operators.
On April 13, 2022 a meeting was held in the administrative building of the Audiovisual Council with the heads and officials of some broadcasting operators (cable and IPTV) of Azerbaijan.
The meeting focused on such issues as the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media" and the issues arising from it, the features of the activities of broadcasting operators in the new legal regime, the replacement of existing licenses with new ones, copyright protection during the retransmission of foreign channels and the fight against pirated content, in general, innovations in audiovisual media, the use of regulatory methods, self-regulation and co-regulation in the regulation of audiovisual broadcasting.
In connection with the mentioned innovations, it is planned to maintain constant communication with operators, hold regular meetings live or online.