Tənzimliyici Orqanların Avropa Platformasının (EPRA) "Media və İnformasiya Savadlılığı" (EMİS) işçi qrupunun 6-ci iclası 16 fevral 2022-ci il tarixində onlayn formatda təşkil olunmuşdur. Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdir müavini Cəmilə Qəhrəmanova toplantının işində iştirak etmişdir.
Toplantı zamanı şəbəkənin fəaliyyətində baş verən yeniliklər barədə bir sıra təqdimatlar olunmuşdur. Əvvəlcə İşçi Qrupun sədri Maria Donde qrupun fəaliyyəti ilə bağlı yenilikləri təqdim etmişdir. Daha sonra Media Savadlığı üzrə Komissiyanın Ekspert Qrupunun (MLEG) 10 fevralın 2022-ci il tarixində keçirilən iclası haqqında məlumat verilmişdir.
Bundan sonra Media Savadlığı üzrə layihələrə aid məsələlər müzakirə olunmuşdur. "Financial Times" - ödənişsiz məktəblər" proqramının aparıcı redaktoru Endryu Cek həmin proqram haqqında təqdimat etmişdir. Böyük Britaniyanın media üzrə tənzimləyici qurumu olan OFCOM tərəfindən media savadlığı ilə bağlı müdaxilə və qiymətləndirmə layihələri haqqında məlumat verilmişdir. Avropa Rəqəmsal Media Rəsədxanası (EDMO) 24-25 mart 2022-ci il tarixində "Media savadlılığına dair təşəbbüslərin təsirinin qiymətləndirilməsi" mövzusunda yeni təlim sessiyalarının keçirilməsi haqda yenilənmiş məlumat təqdim etmişdir. İclasda MİS şəbəkəsinin maliyyələşdirmə imkanları haqqında məsələlər üzrə yenilənmiş məlumatlar təqdim edilmişdir.
İclasın sonunda EMİS işçi qrupunun səlahiyyət dairəsi, həmçinin, EMİS üzvlərinin profilləri ilə bağlı müzakirələr aparılmışdır.

The 6th meeting of EPRA’s "Media and Information Literacy" (EMIL) taskforce was held in online format.
On February 16, 2022 the 6th meeting of "Media and Information Literacy" (EMIL) taskforce of European Platform of Regulatory Authorities (EPRA) was held in online format. Deputy head of Legal and international relations department of the Office of Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Jamila Gahramanova also participated in the meeting.
Several presentations were made about the innovations in the network during the meeting. Firstly, the chairman of the Working Group, Maria Donde informed in detail about the innovations related to the group's activities. Later the information on the meeting of Media Literacy Expert Group (MLEG) held on February 10, 2022 was presented.
After this, the issues related to media literacy projects were also discussed. "Free Financial Times schools" programme was presented by editorial lead Andrew Jack. OFCOM informed members of EMIL on its intervention / evaluation work. Members were informed about EDMO training sessions on evaluating MIL initiatives on 24-25 March, 2022. Also, the information on the financing opportunities of the MIL was presented.
At the end of the meeting, brief discussions were held on EMIL’s Terms of Reference, as well as the profiles of EMIL members.