Milli Televiziya və Radio Şurasında kabel yayımçılarının rəhbərləri ilə növbəti görüş keçirilmişdir.
15.07.2021 17:58
Yayım operatorları ilə silsilə tədbirlər çərçivəsində 2021-ci il iyulun 15-də Milli Televiziya və Radio Şurasında bir sıra kabel yayımçılarının rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir. Görüşdə "Media haqqında" qanun layihəsi barədə geniş məlumat verilmiş, qanun layihəsində audiovizual media sahəsi ilə bağlı yeniliklər, habelə, hazırda kabel yayımında əqli mülkiyyət ilə bağlı mövcud problemlər yayımçıların diqqətinə çatdırılmışdır.
Daha sonra görüşdə yeni qanun layihəsi və əqli mülkiyyətlə bağlı kabel operatorlarını maraqlandıran məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.

National Television and Radio Council held another meeting with the heads of cable broadcasters
As part of a series of events with broadcasting operators, on July 15, 2021, a meeting was held with the heads of several cable broadcasters at National Television and Radio Council. At the meeting, detailed information about the draft law "On Media", innovations related to the field of Audiovisual media in the draft law was given, as well as current problems related to intellectual property in cable broadcasting were brought to the attention of the broadcasters.
Then, new draft law and issues of interest to cable operators on intellectual property were discussed.