Milli Televiziya və Radio Şurasının qərarları ilə 4 televiziya yayımçısının lisenziyasına xitam verilmişdir.
2021-ci il mayın 24-də Milli Televiziya və Radio Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda televiziya və radio yayımı sahəsində mövcud vəziyyət müzakirə olunmuşdur.
"Lider TV və Radio-Azərbaycan" MMC-nin müflisləşməsinin məhkəmənin qanuni qüvvəyə minmiş qətnaməsi ilə təsdiq olunduğunu nəzərə alaraq Milli Televiziya və Radio Şurası "Lider TV və Radio-Azərbaycan" MMC-yə ümumrespublika televiziya və radio yayımı üçün verilmiş 19 yanvar 2018-ci il tarixli, 169 qeydiyyat nömrəli lisenziyanın qüvvəsinə xitam verilməsi və "Lider TV və Radio-Azərbaycan" MMC-nin televiziya və radio yayımının 01 iyun 2021-ci il tarixdə saat 00:00-dan etibarən dayandırılması barədə qərar qəbul etmişdir.
İclasda, həmçinin, "Kaspi Global" MMC-nin (Dalğa TV) peyk televiziya yayımının ardıcıl olaraq 30 gündən artıq müddətdə həyata keçirilmədiyini, "Mingəçevir" Televiziya və Radio Şirkətinin (Mingəçevir TV) və "Alternativ Tele-Radio" MMC-nin (ARB Ulduz TV) regional televiziya yayımının bir il ərzində 60 gün əsassız həyata keçirilmədiyini nəzərə alaraq bu televiziya yayımçılarının lisenziyalarına xitam verilməsi barədə müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.

National Television and Radio Council revoked the licenses of 4 television broadcasters.
On May 24, 2021, a meeting of National Television and Radio Council has been held. The current situation in the field of television and radio broadcasting has been discussed at the meeting.
Taking into account that the bankruptcy of "Lider TV və Radio-Azerbaijan" LLC was confirmed by a court decision that entered into legal force, National Television and Radio Council took a decision to revoke the license No. 169 of January 19, 2018, issued "Lider TV və Radio-Azerbaijan" LLC for nationwide television and radio broadcasting, and suspend "Lider TV" and "Lider FM" broadcasting from 00:00 on June 01, 2021.
Considering that the satellite broadcasting of "Kaspi Global" LLC (Dalga TV) has not been carried out for more than 30 days in a row, and the regional television broadcasting of the "Mingachevir" Television and Radio Company (Mingachevir TV) and "Alternativ Tele-Radio" LLC (ARB Ulduz TV) has not been carried out within 60 days during the year without any reason, it was also decided to revoke the licenses of these television broadcasters.