Milli Televiziya və Radio Şurasının bugün keçirilən iclasında Qarabağda regional radio kanalının açılması üçün elan olunmuş müsabiqənin nəticələri açıqlanmışdır.
7 aprel 2021-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda işğaldan azad olunmuş ərazilərdə radio yayımın təşkili məsələləri müzakirə olunmuş, Qarabağda yeni regional radio kanalının açılması üçün 102,7 MHs işçi tezliyinə 10 fevral 2021-ci il tarixdən 12 mart 2021-ci il tarixədək elan olunmuş müsabiqənin nəticələri açıqlanmışdır.
Müsabiqə çərçivəsində 7 iddiaçı Şuraya sənədlərini təqdim etmişdir:
- "Real Təhlil İnformasiya Mərkəzi" MMC;
- "Caspian İnternational Broadcasting Company" MMC;
- "Balans Studiyası" MMC;
- "İNS ÇM" MMC;
- "İsti Press" MMC;
- "Azad Azərbaycan" Müstəqil Teleradio kompaniyası;
- "ARB 24" MMC.
Geniş müzakirələrdən sonra digər iddiaçılarla müqayisədə müxtəlif dillərdə yayım aparmaq üçün üstün imkanlara, daha münasib maddi-texniki bazaya və peşəkar kadr potensialına malik olan "Caspian İnternational Broadcasting Company" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin ("CBC FM" radio kanalı) müsabiqənin qalibi elan olunması barədə qərar qəbul olunmuşdur.

At today's meeting of the National Television and Radio Council, the results of the competition for the opening of a regional radio channel in Karabakh have been announced.
On April 7, 2021, a meeting of the National Television and Radio Council has been held.
At the meeting, issues related to radio broadcasting in the liberated territories were discussed, the results of the competition announced by National Television and Radio Council from February 10, 2021 to March 12, 2021 for the opening of a new regional radio channel in Karabakh on 102.7 MHs frequency were declared.
Within the framework of the competition 7 applicants submitted their documents to the Council:
- "Real Analytic Information Center" LLC;
- "Caspian International Broadcasting Company" LLC;
- "Balance Studio" LLC;
- "INS CM" LLC;
- "İsti Press" LLC
- Independent Television and Radio Company "Azad Azerbaijan"
- "ARB 24" LLC
After the discussions, "Caspian International Broadcasting Company" Limited Liability Company ("CBC FM" radio channel) which has superior opportunities for broadcasting in different languages and more suitable material and technical base, professional personnel potential compared to other candidates was selected as the winner of the competition.