Milli Televiziya və Radio Şurasının Qarabağda yeni regional radio kanalının açılması üçün elan etdiyi müsabiqəyə sənəd qəbulu başa çatmışdır.
12.03.2021 18:24
Bugün 12 mart 2021-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının Qarabağda yeni regional radio kanalının açılması üçün 102,7 MHs işçi tezliyinə 10 fevral 2021-ci il tarixdən 12 mart 2021-ci il tarixədək elan etdiyi müsabiqə üçün sənəd qəbulu başa çatmışdır. Müsabiqə çərçivəsində 7 iddiaçı Şuraya sənədlərini təqdim etmişdir:
- "Real Təhlil İnformasiya Mərkəzi" MMC;
- "Caspian İnternational Broadcasting Company" MMC;
- "İsti Press" MMC
- "Azad Azərbaycan" Müstəqil Teleradio kompaniyası
- "ARB 24" MMC
"Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanunun 19.1-ci maddəsinə əsasən, Milli Televiziya və Radio Şurası müsabiqəyə sənəd qəbulunun başa çatmasından sonrakı 30 gün ərzində iddiaçıların sənədlərini araşdırıb müsabiqənin nəticələri barədə qərar qəbul etməlidir.

The acceptance of documents for the competition announced by NTRC for the opening of a new regional radio channel in Karabakh on 102.7 MHs frequency has been completed.
12.03.2021 18:24
Today, on March 12, 2021, the acceptance of documents for the competition announced by National Television and Radio Council from February 10, 2021 to March 12, 2021 for the opening of a new regional radio channel in Karabakh on on 102.7 MHs frequency has been completed. Within the framework of the competition 7 applicants submitted their documents to the Council:
- "Real Analysis Information Center" LLC;
- "Caspian International Broadcasting Company" LLC;
- "Balance Studio" LLC;
- "İsti Press" LLC
- Independent Television and Radio Company "Azad Azerbaijan"
- "ARB 24" LLC
According to Article 19.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On television and radio broadcasting", National Television and Radio Council shall examine the documents of the applicants and render a decision on the results of the competition within 30 days after the acceptance of the documents.