8 fevral 2021-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının video formatda iclası keçirilmişdir.
08.02.2021 16:22
İclasda işğaldan azad olunmuş ərazilərdə radio yayımın təşkili məsələləri müzakirə olunmuşdur.
İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə yeni yayım tezliklərinin istifadəyə verilməsi ilə əlaqədar Şuşa şəhərində yerləşən Radio Televiziya Yayım Stansiyası (RTYS) vasitəsilə ümumölkə radio kanallarının (“Xəzər” radiosu, “Azad Azərbaycan” radiosu, “100.5 FM - Fərqli radio”, “Avto FM” radiosu, “Araz” radiosu, “Space” radiosu, “Radio Antenn”, “Media FM” radiosu) Dağlıq Qarabağ və ətraf ərazilərdə yayımının təşkil olunması barədə qərar qəbul edilmişdir.
İclasda həmçinin, Dağlıq Qarabağ və ətraf ərazilər yeni regional radio kanalının açılması üçün 102,7 MHs işçi tezliyinə 10 fevral 2021-ci il tarixdən 12 mart 2021-ci il tarixədək müsabiqə elan edilmişdir.

Issues on organizing radio broadcasts in the liberated areas have been discussed.
A decision on the organization of broadcasting of national-wide radio channels (radio “Xəzər”, radio “Azad Azərbaycan”, radio “100.5 FM”, radio “Avto FM”, radio “Araz”, radio “Space”, “Radio Antenn”, radio “Media FM”) in Nagorno-Karabakh and surrounding territories through Radio Television Broadcasting Station (RTBS) located  in Shusha city regarding commissioning of new broadcasting frequencies in the territories, liberated from occupation has been adopted.
At the meeting also a competition for a new regional radio channel in Nagorno-Karabakh and the surrounding territories on the operating frequency of 102.7 MHz from February 10, 2021 to March 12, 2021 was announced.