Şura sədri Nuşirəvan Məhərrəmov EPRA-nın 37-ci Toplantısında iştirak etmişdir.
Azərbaycan Respublikası Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşiravan Məhərrəmov və Şura aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhtəçisi Fazil Novruzov 2013-cü il 8-12 may tarixlərində Polşa Respublikasının Krakov şəhərində Tənzimləyici Orqanların Avropa Platformasının (EPRA) 37-ci iclasında iştirak etmişdir.
İclasda "Televiziya və internetin əlaqəli mühitində azyaşlıların müdafiəsi", "Televiziya və internetin əlaqəli mühitində ictimai yayım mediası" mövzusunda plenar sessiyalar keçirilmişdir. Həmçinin ayrı-ayrı işçi qruplarda "Siyasi kommunikasiyalar", "Yerli və icma mediası", "Fiziki və ya əqli qüsurlu əhalinin mediaya çıxışı" mövzülarında müzakirələr aparılmışdır.
Iclasda EPRA-nın İdarə Heyətinə seçkilər keçirilmişdir. İdarə Heyətinin 5 üzvündən dördü yenidən seçilmiş və onlara Bosniya və Herzegovinanı təmsil edən yeni bir üzv qatılmışdır. EPRA-nın Sədri Jan-Fransua Furnemont da həmçinin yenidən daha 2 il müddətinə sədr seçilmişdir.
İclasın sonunda 2013-ci ilin oktyabrında Litvanın Vilnüs şəhərində keçiriləcək 38-ci iclasda müzakirəyə çıxarılacaq məsələlər müəyyən olunmuşdur.

The Chairperson of NTRC attended in 37th Meeting of EPRA
The Chairperson of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Nushiravan Maharramov and senior adviser of legal and international relations department of the Council Fazil Novruzov attended in 37th Meeting of European Platform of Regulatory Authorities (EPRA) held in Krakow, Poland on 8-12 May.
During the Meeting plenary sessions on "The Protection of Minors in a Connected Environment" and "Public Service Media in a Connected Environment" have been held. Also discussions were made in the frame of following working groups: "Political Communication", "Local and Community Media", "Accessibility".
During the Meeting elections to the Executive Board of EPRA are carried out. There are 4 members reelected for another term, and 1 new member from Bosnia and Herzegovina. Also the Chairperson of EPRA Jean-François Furnemont has been reelected for next 2 years.
In the conclusion of the Meeting issues which will be discussed in 38th Meeting in Vilnius, Lithuania in October 2013 have been determined.