Milli Televiziya və Radio Şurası televiziya kanalının açılması üçün müsabiqə elan etmişdir.
14 yanvar 2014-cü il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti" tərəfindən teleradio yayımı sahəsində qanunvericiliyin tələblərinin pozulması faktı üzrə inzibati icraata dair işə baxılmışdır.
10 yanvar 2014-cü il tarixdə saat 16.30-da efirə gedən "Adam içində" verilişində "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 32.0.1, 32.0.9, 35.11-ci maddələrinin, "Uşaqların və yetkinlik yaşına çatmayanların fiziki, əqli və mənəvi inkişafına ziyan vura bilən və kodsuz yayımlanan, o cümlədən erotikanı və qəddarlığı əks etdirən proqramlar üçün Xüsusi Qaydalar"ın 2.4-cü bəndinin tələbləri pozulduğundan Milli Televiziya və Radio Şurasının qərarına əsasən "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti"nə xəbərdarlıq elan edilmişdir.
İclasda həmçinin yeni televiziya yayım kanalının açılması imkanları araşdırılmış və yeni ümumrespublika televiziya yayım kanalının açılması üçün (Bakı şəhəri və Abşeron yarımadasında 37-ci TV yayım kanalı, 11-ci sektor olmaqla) 22 yanvar 2014-cü il tarixdən 22 fevral 2014-cü il tarixədək müsabiqə elan edilmişdir.

National Television and Radio Council announced the competition for opening of new television channel.
14.01.2014 12:12
National Television and Radio Council held its meeting on 14 January 2014. At the meeting by administrative order the fact of infringement by "ANS Independent Broadcasting and Media Company" of the requirements of legislation in the sphere of television and radio broadcasting was considered.
Because of the requirements of Articles 32.0.1, 32.0.9, 35.11 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On television and radio broadcasting" and Article 2.4 of "Special Regulations of  programmes which might damage physical, mental and moral development of the minors, in particular programmes that involve erotic and violence" were broken on 10 January 2014 at 16.30  during the transmission of the programme "Between the people" ("Adam ichinde"), the Notification was issued to "ANS Independent Broadcasting and Media Company" according to the Decision of NTRC.
During the Meeting also opening of new television channels was elaborated and the competition for opening of new national TV channel (Channel 37, sector 11 in Baku City and Apsheron Peninsula) on 22 January 2014 - 22 February 2014 was announced.